Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Bezpłatne testy na COVID-19 we Wrocławiu. Sprawdź gdzie

Facebook

Do 30 września w punktach drive-thru Łukasiewicz – PORT we Wrocławiu można bezpłatnie wykonać test RT-PCR wykrywający infekcję koronawirusem.

fot. Łukasiewicz - PORT

Jedynym warunkiem jest zgoda na pobranie dodatkowego wymazu z nosa i gardła na potrzeby projektu naukowego realizowanego przez zespół naukowców z Łukasiewicz – Instytutu Mikroelektroniki i Fotoniki z Warszawy. Projekt realizowany jest we współpracy z Łukasiewicz – PORT Polskim Ośrodkiem Rozwoju Technologii z Wrocławia. Finansuje go Agencja Badań Medycznych.

Od każdego uczestnika badania pobrane zostaną cztery wymazy. Dwa z nich posłużą do wykonania standardowego testu molekularnego RT-PCR w medycznym laboratorium diagnostycznym Łukasiewicz – PORT. Ochotnicy uczestniczący w projekcie otrzymają wiarygodny wynik badania autoryzowany przez diagnostę laboratoryjnego.

Dwa pozostałe wymazy posłużą do celów naukowych – zostaną wykorzystane do potwierdzenia działania naszego testu opracowywanego w ramach projektu CoVSens „Czujniki do szybkiego i bezinwazyjnego wykrywania wirusa SARS-CoV-2 na wczesnym etapie zakażenia”

– wyjaśnia kierownik projektu CoVSens dr inż. Joanna Jankowska-Śliwińska z Łukasiewicz – Instytutu Mikroelektroniki i Fotoniki. Weryfikacja działania czujnika przy użyciu wymazów pobranych od ochotników to końcowy etap projektu CoVSens. Jego efektem ma być opracowanie wysokoczułych testów przesiewowych, które pozwolą na wczesne, bezinwazyjne i stosunkowo niedrogie rozpoznawanie infekcji wirusem SARS-CoV-2, a tym samym ograniczenie jego rozprzestrzeniania się i przenoszenia choroby w społeczeństwie.

Jak wziąć udział w projekcie?

Wystarczy zgłosić się do jednego z dwóch punktów wymazowych Łukasiewicz – PORT we Wrocławiu w godzinach ich pracy i przed pobraniem wymazu zadeklarować chęć uczestniczenia w projekcie naukowym. Wcześniejsza rejestracja nie jest wymagana. W badaniu mogą wziąć udział wyłącznie osoby pełnoletnie. Wynik badania zostanie wydany w ciągu 36 godzin, w języku polskim i angielskim. Darmowe testy będą wykonywane do 30 września 2022 r. lub do uzyskania wymaganej w ramach projektu liczby prób.

Gdzie znajdują się punkty wymazowe Łukasiewicz – PORT?

Darmowe testy w ramach projektu CoVSens wykonywane są w obu punktach drive-thru Łukasiewicz – PORT:

  • na Kampusie Pracze (ul. Stabłowicka 147, wjazd zamknięty szlabanem, prosimy dzwonić domofonem), od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-12.00,
  • w Porcie Lotniczym Wrocław (ul. Graniczna 190, parking B przed terminalem), od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-12.00 i w soboty w godz. 8.00-10.00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj