Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Bieg Pamięci Sybiru w tym roku także we Wrocławiu

Facebook

Około 1,5 tysiąca biegaczy weźmie udział w V Biegu Pamięci Sybiru, który odbędzie się 18 lutego we Wrocławiu. Wydarzenie zawita do stolicy Dolnego Śląska po raz pierwszy.

fot. SAM7682 \ pixabay.com

Głównym celem tego przedsięwzięcia jest upamiętnienie ofiar wywózek na Sybir i pielęgnowanie pamięci o nich. 10 lutego 2023 r. przypada 83. rocznica pierwszej masowej wywózki z 1940 r. obywateli Polskich na Sybir. Deportowało ich NKWD

Bieg organizowany jest przez Muzeum Pamięci Sybiru wspólnie z Fundacją Białystok Biega. Wydarzenie odbędzie w Lesie Osobowickim na dystansie 5 km. start biegu planowany jest na godzinę 18.

Od 11 do 28 lutego można też wziąć udział w biegu wirtualnym. Taka formuła zaistniała w czasie pandemii i – jak ocenili organizatorzy – sprawdziła się. Trzeba się zapisać, pokonać w tym terminie – w dowolnym miejscu na świecie – dystans biegu, przesłać dane do organizatorów. Będą one zsumowane i są odnoszone do odległości gdzie byli zsyłani Polacy.

Każdy uczestnik biegu dostanie specjalny medal. W tym roku są na nim skrzypce, które są w zbiorach Muzeum Pamięci Sybiru.

Zapisy na bieg tradycyjny trwają do 5 lutego, na wirtualny do 28 lutego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj