Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Biła psa po głowie i szarpała go na oczach pasażerów autobusu. Miłośnicy zwierząt chcą ją znaleźć i postawić przed sądem

Facebook

Biła i szarpała swojego w autobusie na oczach innych pasażerów. Miłośnicy czworonogów chcą ją teraz postawić przed sądem. Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt stara się ustalić personalia kobiety, która w pojeździe MPK znęcała się nad swoim pupilem.

Zajście nagrał jeden z pasażerów pośpiesznego autobusu MPK, pomiędzy przystankami RENOMA a ARKADY CAPITOL. Sporządzony film przesłał do inspektoratu. Widać na nim, jak starsza kobieta  próbuje ubrać niewielkiego pieska w kubrak. Nie bardzo jest sobie w stanie z tym poradzić, robi to niedelikatnie. Nie udaje jej się, więc swoją złość wyładowuje na zwierzęciu – szarpie je i bije po głowie.

Inspektorzy podzielili się filmem za pośrednictwem mediów społecznościowych. Apelują do internautów o pomoc w identyfikacji kobiety. Ich zdaniem mogła ona popełnić przestępstwo – kodeks karny za „złośliwe drażnienie lub straszenie zwierząt” przewiduje bowiem nawet do dwóch lat więzienia. Wolontariusze DIOZ zamierzają więc skierować zawiadomienie do prokuratury okręgowej we Wrocławiu w tej sprawie i – jak określili w komunikacie – „podjąć działania zmierzające do wyjaśnienia właścicielce, że pies nie jest rzeczą”. Sprawdzą też, w jakich warunkach kobieta trzyma zwierzę w domu.

Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje w tej sprawie proszone są o kontakt:
☎️ 534 776 981
🖥 sekretariat@dolnoslaski-ioz.pl

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj