Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Bili i kopali 15-latka. Nastoletni sprawcy zostali zatrzymani

Facebook

Policjanci z wydziału kryminalnego lubińskiej komendy zatrzymali pięciu nieletnich w wieku 14-16 lat, którzy uczestniczyli w pobiciu 15-latka. Czterech z nich już decyzją sądu, zostało umieszczonych w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych.

/fot. wrocławska policja/

Pod koniec marca br., policjanci zostali powiadomieni o pobiciu 15-letniego mieszkańca Lubina. Jak wynikało ze zgłoszenia, kilku uczniów zaatakowało pokrzywdzonego w jednym z parków na terenie miasta. Napastnicy zadawali ciosy rękami, a także kopali 15-latka. Na koniec grozili użyciem niebezpiecznych przedmiotów. Pokrzywdzony nastolatek doznał obrażeń głowy, które nie zagrażały jego życiu.

Sprawą zajęli się kryminalni, którzy szybko ustalili wszystkie osoby biorące udział w tym zdarzeniu. Zostały z nimi wykonane czynności procesowe z udziałem rodziców. Do Policyjnej Izby Dziecka w Legnicy po kolei trafiali zatrzymani przez policjantów napastnicy. Dwóch 15-latków i dwóch 16-latków zostało już umieszczonych w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych na czas prowadzonego postępowania.

O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje teraz sąd. Przypominamy, że wobec osób nieletnich sąd może zastosować upomnienie, nadzór kuratora, skierować do młodzieżowego ośrodka wychowawczego lub do poprawczaka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj