Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Bili i kopali po całym ciele. Wśród zatrzymanych 12-latek

Facebook

Sześciu nastolatków w wieku od 12 do 16 lat odpowie za pobicie rówieśników. Sprawcy zaatakowali poszkodowanych na boisku szkolnym, których chcieli "ukarać" za przegrany mecz i brak chęci rewanżu. Pięciu nieletnich trafiło do ośrodków wychowawczych na trzy miesiące.

/fot. dolnośląska policja/

Grupa nastolatków po rozegranym meczu piłki nożnej zaatakowała swoich rówieśników. Jak ustalili lubińscy policjanci, jeden ze sprawców zadzwonił po swoich kolegów, po to, aby pobić chłopców z przeciwnej drużyny. Powodem miało być to, że pokrzywdzeni nie chcieli rozegrać kolejnego meczu.

Zdarzenie miało miejsce na boisku szkolnym przy ul. Kilińskiego w Lubinie. Zajście zostało zarejestrowane przez monitoring miejski, na którym widać, jak sprawcy biją pięściami i kopią swoje ofiary. Wszystko trwało kilka minut. Napastnicy uciekli po interwencji pracowników MOPS-u.

Policjanci szybko ustalili wszystkie osoby, które brały udział w tym zdarzeniu. Są to nastolatkowie w wieku od 12 do 16 lat.

/fot. dolnośląska policja/

Napastnicy zostali przez mundurowych zatrzymani i umieszczeni w Policyjnej Izbie Dziecka w Legnicy. Następnie pięciu z nich funkcjonariusze doprowadzili do sądu.

Z 12-latkiem policjanci przeprowadzili rozmowę profilaktyczno-ostrzegawczą w obecności rodziców i materiały przekazali do sądu. Pięciu nieletnich zostało umieszczonych w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych na czas prowadzonego postępowania.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj