Radio Gra Wrocław

Bili światowy rekord w udzielaniu pierwszej pomocy. Wrocławscy uczniowie pomagali! [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Około 90 tys. osób brało dziś udział w największej na świecie lekcji udzielania pierwszej pomocy. W tym – uczniowie wrocławskich szkół. Dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 19 przy ul. Januszowickiej już po raz kolejny dołożyły swoją cegiełkę do bicia tego niezwykłego rekordu, wszystko zaczęło się w samo południe i trwało aż pół godziny!

Jak było?

rekordRKO_obrazek1

– opowiadają reporterowi Radia GRA, Damianowi Zdancewiczowi, dzieci z klasy IV D i ich nauczycielka W-F, Magda Ryzner. Oczywiście samo bicie rekordu jest tylko małym dodatkiem do akcji. Chodzi o to, by jak najczęściej powtarzać naukę resuscytacji, i by z tą – jak słychać – dziecinnie prostą lekcją dotrzeć do jak największej liczby osób:

rekordRKO2

– zaznacza dyrektorka szkoły, Bogusława Pawłowska. Jak zapewnia, na udziale w tej jednej akcji nauka pierwszej pomocy dla dzieci wcale się nie kończy:

rekordRKO3

A czy uczniowie przedszkoli i podstawówek chętnie sięgają po tę wiedzę?

rekordRKO4

– twierdzi nauczycielka W-F, Małgorzata Gruszczyńska. Nasz reporter sprawdził więc, co z tej wiedzy zostaje w głowach młodych ludzi. Okazuje się, że sporo!

rekordRKO5

– mówią uczniowie z klasy IV D z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 19. Jak więc słychać, są doskonale przygotowani!

Oczywiście im wcześniej nauka się zacznie, tym lepiej. Stąd na przykład program nauki pierwszej pomocy „Mini Ratownik” prowadzony przez wrocławską Straż Miejską dostępny jest nawet… dla uczniów żłobków!

 

Czytaj więcej: Wszystkie dzieci chcą być „Mini ratownikami!” [ + GALERIA ZDJĘĆ]

 

A czy rekord faktycznie udało się pobić – dowiemy się oficjalnie w ciągu tygodnia. Tyle czasu mają organizatorzy lokalnych wydarzeń na zesłanie list uczestników do centralnego sztabu akcji.