Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Blisko 80 kg narkotyków. Policjanci zatrzymali czterech podejrzanych

Facebook

Policjanci we Wrocławiu zatrzymali czterech podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Znaleźli w sumie blisko 80 kg narkotyków o czarnorynkowej wartości 2 mln zł. Sąd aresztował mężczyzn na trzy miesiące. Podejrzanym grozi do 12 lat więzienia.

/zdjęcie ilustracyjne/pixabay

Rzecznik wrocławskiej policji podkom. Wojciech Jabłoński poinformował w poniedziałek, że w zeszłym tygodniu policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej we Wrocławiu wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego dolnośląskiej komendy i Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji we Wrocławiu zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o przestępstwa narkotykowe.

Policjanci na podstawie czynności operacyjnych uzyskali informację, że na terenie Wrocławia w jednym z mieszkań mogą znajdować się znaczne ilości narkotyków oraz osoba poszukiwana. Z uwagi na to, że mężczyzna, który miał być zatrzymany mógł być uzbrojony i szczególnie niebezpieczny, wezwano do pomocy policyjnych antyterrorystów

– powiedział Jabłoński.

Po siłowym wejściu do mieszkania funkcjonariusze zatrzymali w środku czterech mężczyzn w wieku 27, 29, 33 i 34 lata.

Policjanci w wynajmowanym mieszkaniu oraz pomieszczeniach gospodarczych ujawnili środki odurzające i prekursory służące do ich wytwarzania, w sumie blisko 80 kg zabronionych substancji o czarnorynkowej wartości 2 mln zł. Wśród znalezionych narkotyków była m.in. amfetamina, marihuana, 7,5 tys. sztuk tabletek MDMA. Ponadto 6 telefonów komórkowych, 4 wagi elektroniczne, zgrzewarka, woreczki strunowe, przedmioty przypominające broń palną, blisko 100 sztuk amunicji, zagłuszarka GSM.

Podejrzani usłyszeli już zarzuty dotyczące m.in. wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Śledczy cały czas weryfikują zebrane informacje i sprawdzają czy mężczyźni nie mają na swoim koncie jeszcze innych tego typu przestępstw

– powiedział policjant.

Na podstawie zgromadzonych materiałów i dowodów sąd zastosował wobec wszystkich zatrzymanych tymczasowy areszt na trzy miesiące. Podejrzanym może grozić kara więzienia do 12 lat.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj