Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Błyskawiczny przeszczep wątroby we wrocławskim szpitalu uratował życie pacjenta

Facebook

Jeszcze kilka dni temu leżał w śpiączce. Jego wątroba przestała pracować. Dziś – już po udanym przeszczepie we wrocławskim szpitalu przy Borowskiej – wraca do domu. 24-letni Mariusz Jastrzębski zyskał nowe życie.

Do szpitala trafił przed świętami.  Jego poważne problemy ze zdrowiem trwały od dziesięciu lat, stan Mariusza był jednak stabilny. Aż do połowy grudnia, gdy mężczyzna nagle osłabł. Szybko trafił na stół operacyjny i okazało się, że pilnie potrzebuje nowej wątroby.

– opowiada matka pacjenta, Dorota Jastrzębska. Mariusz miał dużo szczęścia. Dawca dla niego znalazł się natychmiast. Ale transport narządu nie był łatwy – opowiada Marcin Rychter z Kliniki Chirurgii Naczyniowej i Transplantacyjnej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy Borowskiej we Wrocławiu:

Nie udałoby się to bez pomocy wojska, które użyczyło swojego samolotu, by narząd dla Mariusza dotarł do Wrocławia na czas. Dziś, po zaledwie dwóch tygodniach od zabiegu, pacjent czuje się dobrze i o własnych siłach wraca do domu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj