Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

BohaterON – akcja wrocławskich organizacji dla powstańców

Facebook

120 tysięcy kartek z życzeniami trafiło do Powstańców Warszawskich. Wysłano je w ramach kampanii BohaterON – włącz historię! przygotowaną przez dwie wrocławskie fundacje: Rosa i Sensoria.

– To skala pamięci Polaków o bohaterach walk o stolicę – przyznają organizatorzy.

..mówi Agnieszka Łesiuk, przewodnicząca komitetu organizacyjnego projektu BohaterON.

Kampania powstała po to, by każdy, osobiście mógł oddać hołd ludziom walczącym o wolną Polskę oraz dowiedzieć się więcej o wydarzeniach z tamtych lat.

Sens akcji potwierdzają reakcje powstańców.

Kartkę do Powstańca Warszawskiego mógł wysłać każdy. Od 1 sierpnia do 2 października – w symbolicznym czasie pamięci o Powstaniu Warszawskim – pocztówki były dostępne w wybranych placówkach Poczty Polskiej, wybranych kolekturach LOTTO, w samolotach LOT na trasach średnio- i długodystansowych, w wybranych biurach sprzedaży LOT i LOT TRAVEL, w check-inach LOT na Lotnisku Chopina w Warszawie, w Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum II Wojny Światowej i na PGE Narodowym. Pocztówkę można było również wysłać online za pośrednictwem strony www.bohateron.pl – i to był strzał w dziesiątkę. Nadesłano ich blisko 30 tysięcy.

Kampania BohaterON nie tylko umożliwiała napisanie kilku słów do Powstańców Warszawskich, ale również miała na celu poszerzenie wiedzy historycznej. We wrześniu i październiku w całej Polsce odbyły się seminaria dla nauczycieli i edukatorów współorganizowane z Instytutem Pamięci Narodowej. Wzięło w nich udział 162 pedagogów, którzy poznali sposoby na ciekawe realizowanie lekcji historii oraz dowiedzieli się, jak przeprowadzić rozmowę ze świadkiem historii i jak takie nagranie wykorzystać podczas zajęć z młodzieżą.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2024