Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

„Brave Kids pod wrocławskim niebem” już w ten weekend. Zobacz, co się będzie działo

Facebook

Pochód z ponad 13,5-metrowa plastikową, ruszającą się rybą, występy łącznie 500 młodych artystów z Polski i zagranicy, 11 scen we Wrocławiu, spacer szlakiem ekologicznych, antysmogowych murali, które właśnie malują młodzi artyści na Przedmieściu Oławskim. To plan na najbliższy weekend z Brave Kids. Sprawdź harmonogram wydarzeń.

W najbliższą sobotę i niedzielę cały Wrocław stanie się sceną dzieci i młodzieży. Właśnie trwają ostatnie przygotowania. Dzieci i młodzież pracują nad muralami i szlifują programy występów na wrocławskich scenach. Gotowa jest już ogromna instalacja, którą przedstawią na sobotnim happeningu.

Artystyczna sobota

Gigantyczna, ruszająca się rzeźba powstała podczas dwutygodniowych warsztatów „Plastic not fantastic”. – Wykorzystaliśmy do niej materiały z recyklingu: rurki pex, siatkę ogrodową, żyłki jako odpad produkcyjny od kroplówek i dużo plastikowych butelek. Powstała 13,5 metrowa ryba z ruchomym pyskiem. Robi naprawdę ogromne wrażenie. To trzeba zobaczyć na żywo – zachęca Agnieszka Ćwieląg, instruktorka artystyczna i koordynatorka warsztatów Brave Kids.

Instalację, która powstała przy udziale partnera Credit Agricole, będzie można podziwiać od 18.00, kiedy na placu Wolności zacznie się artystyczny pochód. Weźmie w nim udział 150 młodych ludzi. Zaprezentują się grupy artystyczne z całej Polski i Europy, m.in. Dziewczęca Orkiestra Dęta z Rzeszowa, Grupa Chorągwiarska ze Śniadowa, grupa teatralna Skrzat z Rzepiennika Strzyżewskiego, Teatr TOF z Dąbrowy Górniczej oraz artystyczna grupa Tęczowi Wojownicy. Do młodych twórców dołączą dzieci i młodzież uczestniczące w półkoloniach Brave Kids organizowanych w Stowarzyszeniu Tratwa oraz Stowarzyszeniu Żółty Parasol, a także młodzież tworząca tegoroczny Wielki Finał Brave Kids. Godzinę wcześniej tuż obok, w Narodowym Forum Muzyki rozpocznie swój występ Chór Chłopięcy NFM w ramach tegorocznej odsłony Brave Kids. Zaprezentuje m.in. znane utwory z filmów o przygodach profesora Ambrożego Kleksa i piosenki dla dzieci skomponowane przez Witolda Lutosławskiego. Bilety w cenie 5 i 10 zł do nabycia stacjonarnie w kasach i na stronie nfm.wroclaw.pl.

Ekologiczne murale na Przedmieściu Oławskim

Dzieci i młodzież Brave Kids chwycili za pędzle! Właśnie trwają warsztaty muralowe organizowane w ramach międzynarodowej sieci projektu Culpeer4change. Uczestnicy i uczestniczki wraz z artystami z Polski, Argentyny i Słowenii ozdabiają kilka ścian i bram w okolicach ulicy Hercena. W swoich pracach poruszają ważne problemy związane ze zmianami klimatu, prawami dziecka i migracją. Do malowania murali korzystają z ekologicznych, antysmogowych farb KNOxOUT. Każdy metr kwadratowy redukuje dziennie do 0,44 g tlenków azotu (dla porównania średniej wielkości drzewo filtruje dziennie 0,42 g). Farby są bezpieczne dla młodych artystów. Zostały wyprodukowane na bazie wody – są bezwonne. Są też trwałe, zwykły deszcz może je oczyścić. Okoliczni mieszkańcy i wrocławianie będą mogli więc długo się nimi cieszyć. Akcję malowania wspiera Fundacja EcoEvolution.org, która jest oficjalnym partnerem wydarzenia: – Twórcy malując murale, zmieniają ściany w oczyszczacze powietrza zasilane słońcem. Z jednej strony farby ozdabiają zniszczone mury, z drugiej rozprawiają się ze szkodliwymi zanieczyszczeniami – mówi Paweł Lisowski, prezes Fundacji EcoEvolution.org. Uroczyste odsłonięcie murali nastąpi w piątek o 17.00 przy ul. Hercena 13. Dla młodych artystów Brave Kids to ekscytujący i ważny moment. Wydarzenie jest otwarte dla publiczności. Natomiast na sobotę zaplanowano spacer szlakiem murali Brave Kids. To wydarzenie w ramach Dnia Trójkąta 2021. Weźmie w nim udział m.in. artystka z Argentyny – Pum Pum, która prowadziła warsztaty. Start o 15.00 u zbiegu ulic Kościuszki i Komuny Paryskiej. Obowiązują wcześniejsze zapisy www.strefakultury.pl/zapisy-dzien-trojkata.

Cały Wrocław sceną Brave Kids

W niedzielę 29 sierpnia młodzież Brave Kids wystąpi na dziewięciu różnych scenach rozlokowanych w całym mieście. Tegoroczne przedstawienia rozpoczną się o godzinie 10.00 kolorowym pochodem pod Kliniką Przylądek Nadziei, gdzie spotkają się wszystkie grupy tegorocznej edycji Brave Kids. Po występie uczestnicy wyruszą na osiedlowe festiwale przygotowywane we współpracy z lokalnymi organizacjami pozarządowymi. Plenerowe sceny powstaną na Przedmieściu Oławskim, Szczepinie, Brochowie, Strachocinie, Zakrzowie, Złotnikach, Ołbinie, Dąbiu i w Parku Południowym.

Wielki Finał Brave Kids

Oficjalne zakończenie Brave Kids nastąpi tydzień później, 5 września w Sali Koncertowej Radia Wrocław. O 15.00 rozpocznie się autorski spektakl przygotowywany przez międzynarodowych uczestników Brave Kids. Wystąpią m.in. Kids News Circus, Cirkusárna z Czech, Los Talleres de Teatro y Cine para Ninos y Ninas de Lombó z Hiszpanii oraz wielokulturowe grupy młodych mieszkańców Wrocławia i Warszawy.

Można jeszcze kupić bilety na to wydarzenie. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów podróży uczestników Brave Kids z zagranicy. Bilety w cenie 30 zł można kupić TUTAJ.

Plan Brave Kids 2021:

Środa, 25 sierpnia

·        Koncert orkiestry recyklingowej, czyli zwieńczenie #BraveKidsOłbin. Concordia Design Wrocław – Kamienica. Wyspa Słodowa 7 – 17.00.

Czwartek, 26 sierpnia

·        Występ finałowy Międzynarodowa edycja Brave Kids 2021 grupy z Przedmieścia Oławskiego. Centrum na Przedmieściu, ul. Prądzyńskiego 39A (dziedziniec) – 17.30

Piątek,27 sierpnia

·        Konferencja „Globalne Kompetencje” wraz ze streamingiem online. Biblioteka Uniwersytecka we Wrocławiu, ul. Joliot-Curie 12 – 10.30-13.00.

·        Warsztaty z edukacji globalnej w ramach konferencji (Empatia z naturą; Kompetencje współpracy i uczenia się od siebie). Biblioteka Uniwersytecka we Wrocławiu, ul. Joliot-Curie 12 – 14.00-15.30. TRWAJĄ ZAPISY.

·        Happening Brave Kids & Culpeer4change wraz ze streamingiem online. Biblioteka Uniwersytecka we Wrocławiu, ul. Joliot-Curie 12 (dziedziniec) – 16.00.

·        Otwarcie murali Brave Kids & Culpeer4change. Przed·Pokój H13, ul. Hercena 13 – 17.00.

·        Finałowy pokaz #BraveKidsInternational grupy ze Złotnik. Złotnickie Centrum Spotkań, ul. Wielkopolska 3-5 – 17.00.

·        WAŁBRZYCH. Finałowe Występy Brave Kids 2021. Stara Kopalnia – Centrum Nauki i Sztuki | ul. Wysockiego 29, Wałbrzych – 18.30.

Sobota, 28 sierpnia

·        Spacer szlakiem murali Brave Kids & Culpeer4change w ramach Dnia Trójkąta 2021 – 15.00-16.00.

·        Koncert Chóru Chłopięcego Narodowego Forum Muzyki – 17.00-18.00.

·        Happening na placu Wolności – 18.00-19.00.

Niedziela,29 sierpnia

·        Całe Brave Kids dla Przylądka Nadziei – 10.00-11.00.

·        Razem z Brave Kids w Parku Południowym – 10.00-16.00.

·        Razem z Brave Kids na Zakrzowie – 11.00-16.00.

·        Razem z Brave Kids na Złotnikach – 13.00-18.00.

·        Razem z Brave Kids na Brochowie – 13.00-20.00.

·        Razem z Brave Kids na Przedmieściu Oławskim – 14.00-18.00.

·        Razem z Brave Kids na Ołbinie – 14.00-20.00.

·        Razem z Brave Kids na Szczepinie – 12.00-18.00.

·        Razem z Brave Kids na Dąbiu – 14.00-21.00.

·        Razem z Brave Kids na Strachocinie – 15.00-20.00.

Niedziela, 5 września

·        Wielki Finał Brave Kids. Sala Koncertowa Radia Wrocław – 15.00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj