Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Burmistrz Środy Śląskiej daje zielone światło dla inwestycji XEOS

Facebook

Centrum serwisowania silników lotniczych dla Lufthnsy - coraz bliżej. Burmistrz Adam Ruciński podpisał decyzję o uwarunkowaniach środowiskowych dla inwestycji, prowadzonej przez spółkę XEOS.

Burmistrz w swojej decyzji nałożył na firmę sporo ograniczeń. W dokumencie znalazła się m.in. maksymalna liczba serwisowanych silników w ciągu roku, maksymalna dopuszczalną liczbę testów silników, czy wymagania w zakresie gospodarki wodno-ściekowej. Od strony szosy Wrocław-Legnica ma natomiast powstać ochronny szpaler drzew. Łącznie w decyzji jest 70 różnych zaleceń. Po pół roku od otwarcia fabryki firma będzie musiała przeprowadzić analizę – jak zakład faktycznie wpływa na środowisko.

A co na to mieszkańcy Środy i okolicznych wsi? Mieszkańcy gminy już od dawna zapowiadali, że będą próbowali zaskarżyć pozytywną decyzję gdy tylko się ona pojawi:

– mówi Zenon Grudkowski ze stowarzyszenia Ekologiczna Wieś.

Urząd Miejski w swoim komunikacie podkreśla jednak, że burmistrz nie może  odmówić wydania decyzji na podstawie tylko i wyłącznie protestów mieszkańców.  Przed inwestorem jeszcze uzyskanie pozwolenia na budowę. Te będzie musiał wydać starosta średzki.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj