Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

BWA Wrocław zaprasza na „Podróż do wnętrza Ziemi”

Facebook

Wystawa łączy ze sobą dwa wątki: podróż i węgiel kamienny. Prace odwołują się do motywów eksplorowania i zdobywania świata, relacji z podziemi i geologicznych przekształceń planety. Dzieło możemy podziwiać od wczoraj aż do 11 czerwca.

/fot. fb. BWA Wrocław

O czym będzie wystawa?

Punktem wyjścia dla wystawy jest powieść Juliusza Verne’a z 1864 roku, w której główni bohaterowie odbywają podziemną wyprawę, będącą swoistą podróżą w czasie. W trakcie schodzenia do jądra Ziemi doświadczają wielu fantastycznych przygód, charakterystycznych dla XIX-wiecznych powieści science-fiction.

Podróż do wnętrza Ziemi ma charakter eseju wizualnego, w którym sztuka ilustruje ludzkie relacje z wnętrznościami ziemskimi. Jednocześnie wystawa łączy ze sobą dwa wątki kluczowe dla miejsca, w którym się odbywa: podróż i węgiel kamienny. W historycznych salach galerii BWA Wrocław Główny na I piętrze Dworca Głównego prezentujemy ponad 20 prac, stworzonych w rozmaitych mediach – od malarstwa i rzeźby, przez instalację i kolaż, po fotografię i film

– przekonują organizatorzy.

W pracach pojawiają się wizje podziemnych światów i początków życia, a także temat wydobywania i spalania paliw kopalnych, które to procesy ściśle dyktują warunki życia polityczno-ekonomicznego.

/fot. fb. BWA Wrocław

Kto wystąpi?

Artyści i artystki: Kateryna Aliinyk, Kuba Bąkowski, Piotr Blajerski, Agnieszka Brzeżańska, Lia Dostlieva, Maria Gostylla, Nicolas Grospierre, Agnieszka Kalinowska, Patrycja Orzechowska, Laura Pawela, Michał Smandek, Łukasz Surowiec, Marta Szulc, Stach Szumski & Nestor Peixoto Aballe (Insane Tample), Bartosz Zalewski

Wystawę możemy podziwiać do 11 czerwca w galerii BWA Wrocław Główny przy ulicy Piłsudzkiego 105 (I piętro).

/fot. fb. BWA Wrocław

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 czerwca 2023