Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Byli więźniowie zaczynają nowe życie na Różance

Facebook

Mieszkańcy Różanki nie chcą byłych więźniów na swoim osiedlu . Ośrodek stowarzyszenia pomocy ,,Ludzie ludziom” ma przenieść się z ulicy Reymonta na Obornicką, do budynku tuż obok szkoły i sklepu. Mieszkańcy boją się o swoje bezpieczeństwo, są jednak też tacy, którzy uważają, że byłym osadzonym należy dać szansę.

Mieszkańców oburza fakt, że Miasto nie kontaktowało się z nimi w sprawie przeniesienia ośrodka. To powód wielu nieprawdziwych informacji krążących na temat byłych więźniów, zaznacza popierający akcję Michał Zaporowski, radny osiedla Karłowice-Różanka.

Na Obornickiej zamieszka 20 mężczyzn pozbawionych chwilowo dachu nad głową. Każdy z nich w ciągu 5 dni będzie musiał podjąć podjąć legalną pracę. Radny Michał Zaporowski zapewnie, że kontakt z Ośrodkiem jest dobry i nie trzeba się obawiać nieprzyjemności ze strony jego mieszkańców.

Prezes Stowarzyszenia Ludzie Ludziom dementuje pogłoski o mieszkańcach ośrodkach.

Arkadiusz Filipowski, rzecznik wrocławskiego magistratu przypomina, że prawo nie wymaga konsultacji z mieszkańcami w takich sprawach. Nie doszło do nich, bo ani miasto, ani MOPS nie uznało ich za potrzebne.

Przez 22 lata działalności stowarzyszenia przez ośrodek przeszło 1500 osób, więkości z udało się zacząć nowe życie. Teraz do nowej siedziby przeprowadzają się pierwsi mieszkańcy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj