Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Były Bezdomny, Więzień, Osoba Homoseksualna, Niesłysząca, Arab i Romka… Żywa Biblioteka we Wrocławiu

Facebook

Trzeźwiejący Alkoholik, Feministka, Osoba Niewidząca, Ciemnoskóra, Mama Geja, Muzułmanin, Syryjczyk, Żyd- m.in. te osoby wezmą udział w 18. już edycji Żywej Biblioteki we Wrocławiu.

W następną sobotę (5.03.) w godzinach 12.00-20.00 w infopunkcie BARBARA spotkanie z żywymi książkami- czyli ludźmi, którzy
często są stawiani poza nawias ze względu na swoją przeszłość, zawód, pochodzenie, wyznanie, poglądy, orientację czy kolor skóry.
Żywa Biblioteka to bezpieczna przestrzeń do spotkań osób, które są gotowe stawiać trudne pytania, czytelników i tych, które są na tyle odważne, aby na nie odpowiedzieć – Żywych Książek.

W ramach tego projektu można poznać reprezentantów grup doświadczających stereotypów, uprzedzeń, wykluczenia i dyskryminacji, można zaprosić ich do rozmowy i zweryfikować swoje poglądy.

18. edycja Żywej Biblioteki we Wrocławiu będzie edycją szczególną, zorganizowaną z okazji Forum Żywych Bibliotek – międzynarodowej konferencji skierowanej do organizatorów i organizatorek Żywych Bibliotek w Polsce i na świecie.

Projekt Żywa Biblioteka jest realizowany w ponad 70 krajach na świecie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2024