Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Cała kasa z biletów dla piłkarskiego Śląska

Facebook

Piłkarski Śląsk przejmie całe wpływy ze sprzedaży biletów na swoje mecze. Dotychczas część kwoty trafiała na konto spółki Wrocław 2012 zarządzającej Stadionem Miejskim. Dzięki nowemu porozumieniu klub będzie znacznie bogatszy. 

fot. slaskwroclaw.pl

Mówimy tu o kwocie nawet stu tysięcy złotych miesięcznie pod warunkiem, że na mecze nadal będzie przychodzić tak dużo kibiców. Do tej pory, jeżeli frekwencja przekraczała 20 tysięcy, aż osiemnaście procent zysku ze sprzedaży biletów Śląsk musiał oddawać spółce Wrocław 2012. W przeszłości był nawet podejrzewany o celowe zaniżanie frekwencji, aby zachować jak największy kawałek tortu dla siebie.

Nowe porozumienie położy kres podobnym spekulacjom i – szczególnie teraz – może okazać się dla klubu zbawiennie. W ostatnim czasie na spotkania Ekstraklasy na Stadionie Miejskim przychodzą bowiem co najmniej 22 tysiące kibiców, a dodatkowe pieniądze ze sprzedaży biletów przydadzą się na opłacenie wysokich kontraktów zawodników.

Warto przypomnieć, ze zarówno Śląsk, jak i spółka Wrocław 2012 należą do miasta. Jedno z nich się bogaci, więc drugie traci, ale dla miasta bilans ogólny wychodzi na zero.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj