Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Chcą przywrócenia pociągów w Kotlinie Kłodzkiej

Facebook

Miłośnicy Kolei i członkowie Komitetu Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych postulują o przywrócenie dawnych połączeń. Ich zdaniem, miały one wpływ na rozwój regionu. Zdaniem miłośników najważniejszym jest połączenie Kraków – Jelenia Góra – Kudowa Zdrój – Przemyśl.

Te kursy zostały zlikwidowane blisko 10 lat temu. Członkowie komitetu wysłali już stosowne pisma do Polskich Kolei oraz ministerstwa infrastruktury. Wnioskują o przywrócenie połączeń nawet od przyszłego roku. Takim rozwiązaniem zainteresowane są władze innych Polskich miast. Między innymi Prudnika, gdzie na połowę marca zaplanowano konferencję.

Ponadto wnioskujący chcieliby uruchomienia połączenia z Jeleniej Góry w stronę Ząbkowic, przez Świdnicę i Dzierżoniów. Ich zdaniem wymieniane linie przebiegają, przez zaludnione obszary, a ponadto mają wartość turystyczną. Z kolei mieszkańcy kotliny, mieli by łatwiejszy dojazd do uczelni na terenie śląska. Problemem jednak mogą się okazać fundusze potrzebne na modernizacje i brak lokomotyw spalinowych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024