Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Chcą zrobić prezenty dzieciom z Ukrainy. Ruszyła zbiórka zabawek

Facebook

We Wrocławiu ruszyła zbórka zabawek i sprzętów sportowych dla dzieci z Ukrainy, które po wybuchu wojny zamieszkały w tym mieście. Zorganizowała ją organizacja "Matki na granicę". Wszystko po to, by zrobić dzieciom prezenty na Dzień Dziecka

/Matki na granicę /Facebook

Chcemy podarować dzieciom ukraińskim, chociaż odrobinę radości i zabawy. Zbieramy to wszystko, co im się przyda. Mamy tutaj dzieci w różnym wieku, czyli takie od naprawdę małych po nastolatki. Zbieramy hulajnogi, deskorolki, skakanki i inne zabawki, chociażby takie do piaskownicy. Przecież nikt ze sobą nie brał takich rzeczy uciekając z wojny – mówi Urszula Kowalski, z organizacji „Matki na granicę”.

Dary, które nie muszą być nowe, ale mają być w dobrym stanie można przynosić do kilku miejsc we Wrocławiu. To między innymi Centrum Aktywności Lokalnej Psie Pole-Zawidawie przy ul. Kiełczowskiej czy Centrum Praw Kobiet przy Ruskiej.

Zbióka potrwa do 28 maja. Można ją wesprzeć także finansowo. Prezenty zostaną wręczone dzieciom podczas pikniku zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lutego 2024