Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Chcesz zostać motorniczym? Ruszają bezpłatne szkolenia [ZOBACZ VIDEO]

Facebook

Marzyłeś o kierowaniu tramwajem? To dobra okazja, by podjąć tę niełatwą i odpowiedzialną pracę. MPK przyjmuje zapisy na szkolenia motorniczych. W wartym kilka tysięcy złotych kursie będzie można wziąć udział bezpłatnie – pod warunkiem odpracowania potem jego kosztów w miejskiej spółce:

Mówi Tomasz Śpiewak z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego:

W firmie powstaje niestety dość spora pokoleniowa dziura. Paraliż komunikacyjny z powodu braku kadr w MPK wprawdzie nam nie grozi, ale – by było tak dalej – spółka musi działać:

 

Bezpłatny kurs to spora okazja dla wszystkich, którzy myśleli o związaniu się z transprotem szynowym:

– wyjaśnia Śpiewak. Kursanci płacą tylko po kilkadziesiąt złotych, m.in za badania lekarskie, sam egzamin i wyrobienie dokumentów.

 

Czym różnią się kursy na prawo jazdy kategorii „B” od kursów na motorniczego? Poza oczywistą różnicą w gabarytach pojazdu jest też szereg innych, niemniej ważnych. Zna je motorniczy i instruktor MPK Robert Staszkiewicz, który jednocześnie szkoli też kierowców osobówek:

Zapisy na kursy trwają do połowy września. Szczegóły na stronie mpk.wroc.pl w zakładce praca. A jak taki kurs przebiega? Możecie obejrzeć na naszym filmie!

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj