Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Chcieli wyrzucić cenny obraz, bo myśleli, że to stary dywan

Facebook

Myśleli, że to stary dywan i chcieli go wyrzucić. A okazało się, że to dzieło sztuki sprzed niemal trzystu lub nawet czterystu lat. Cenny obraz leżał zwinięty w rulon w starym magazynie we Wrocławiu.

Dzieło malarstwa barokowego o charakterze sakralnym, pochodzące najprawdopodobniej z przełomu XVII i XVIII wieku – takie są wyniki wstępnej analizy obrazu, który został odnaleziony w jednym z wrocławskich magazynów.

Na miejscu niezwykłego znaleziska pojawili się funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji oraz technicy kryminalistyki (którzy przebadali pomieszczenie gdzie przechowywany był obraz), a także konserwator zabytków i dyrektor wrocławskiego Muzeum Narodowego. Dzieło, wraz ze znalezionymi nieopodal fragmentami ramy, przechowywane jest teraz w Komendzie Wojewódzkiej Policji.

Śledczy zbadają teraz jak obraz znalazł się w magazynie i kto jest jego właścicielem, natomiast konserwator zabytków wypowie się na temat ewentualnych koniecznych prac konserwatorskich lub dalszych badań nad historią płótna.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj