Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Znaleziono ciało mężczyzny. To zaginiony turysta z Niemiec

Facebook

W Świebodzicach na Dolnym Śląsku znaleziono ciało poszukiwanego od niedzieli 84-letniego turysty z Niemiec. Potwierdza to policja.

/ fot. Wałbrzych Policja

Ciało mężczyzny zostało znalezione w potoku. Jak informuje policja – okoliczności jego śmierci będą teraz wyjaśniane. Na miejscu jest prokuratura.

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu komisarz Marcin Świeży poinformował, że przed południem pracownik leśny odnalazł ciało mężczyzny.

Ciało znajdowało się w terenie bagnistym. Poszukiwany mężczyzna leżał twarzą w strumieniu tam przepływającym. To zalesiony rejon znajdujący się na granicy Świebodzic i Wałbrzycha. Na miejscu pracuje teraz ekipa dochodzeniowo-śledcza, ale z pierwszych oględzin nie wynika, by do śmierci mogły się przyczynić osoby trzecie – powiedział policjant.

84-latek przyjechał 1 stycznia do Zamku Książ w Wałbrzychu z wycieczką. Odłączył się od grupy. Najpierw szukano go na własną rękę, potem powiadomiono służby.

Turysty poszukiwali policjanci, strażacy i ratownicy GOPR. Nie było to łatwe. Działania prowadzono na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego – w mocno zalesionym, górzystym terenie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lutego 2023