Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Co kryło się w zamurowanej podczas wojny piwnicy?

Facebook

Niecodzienne odkrycie w dzielnicy Stary Zdrój w Wałbrzychu na Dolnym Śląsku. W jednej z kamienic trafiono na zamurowaną piwnicę a w niej dobytek przedwojennych mieszkańców. W zamurowanej piwnicy były skrzynie, książki, dokumenty, porcelana i inne przedmioty codziennego użytku.  Jak informuje prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej – to wszystko czekało na odkrycie prawie 80 lat. Robotnicy budowlani, którzy w piwnicy wykonywali prace w związku […]

Niecodzienne odkrycie w dzielnicy Stary Zdrój w Wałbrzychu na Dolnym Śląsku. W jednej z kamienic trafiono na zamurowaną piwnicę a w niej dobytek przedwojennych mieszkańców.

W zamurowanej piwnicy były skrzynie, książki, dokumenty, porcelana i inne przedmioty codziennego użytku.  Jak informuje prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej – to wszystko czekało na odkrycie prawie 80 lat.

Robotnicy budowlani, którzy w piwnicy wykonywali prace w związku ze zleceniem wspólnoty mieszkaniowej nagle zorientowali się, że przebili się przez zamurowaną ścianę – tłumaczy Szełemej.

To co znaleziono zostało już zabezpieczone przez pracowników Muzeum Porcelany w Wałbrzychu. Właśnie oni zajmą się ewidencją znaleziska.

Wszystko na to wskazuje, że są to dokumenty i przedmioty, które mieszkańcy Wałbrzycha w czasie II wojny światowej zabezpieczyli przed wyjazdem na zachód. Rozumiem, że wstępnie można twierdzić, że należały do ludności niemieckiej wtedy. Ale to dopiero ocenią pracownicy muzeum – dodaje prezydent.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024