Radio Gra Wrocław

Co z ulicą Stodolną? Urzędnicy rozkładają ręce, mieszkańcy dalej mają grzęznąć w błocie

„Nie ma planów przebudowy ul. Stodolnej” – odpowiada magistrat na nasz materiał o zapomnianej ulicy w samym środku Maślic. Przypomnijmy – mieszkańcy grzęzną tam po kostki w błocie, a woda zbierająca się na pozbawionej nawierzchni drodze spływa do ich domów i piwnic.

Jak tłumaczy Elżbieta Maciąg z Wydziału Inżynierii Miejskiej, cała nadzieja w firmach, które będą chciały zabudować okoliczne działki…

stodolnaUM1

…trudno jednak przewidzieć, kiedy deweloperzy będą mieli w planach budowę domów akurat w rejonie stodolnej. Po raz kolejny padła też zachęta do tego, by mieszkańcy sami zainwestowali… Wrocławski Budżet Obywatelski im w tym wprawdzie nie pomoże, ale są inne narzędzia:

stodolnaUM2

– kłopot jednak w tym, że mieszkańcy mogą nie udźwignąć takiego obciążenia, zauważa Sławomir Czerwiński z Zarządu Osiedla:

stodolnaUM3

– rozkłada ręce Elżbieta Maciąg z Urzędu Miejskiego.

Czy w takim razie, skoro miasta nie stać na budowę niezalewającej mieszkańców ulic, czy urząd nie mógłby chociaż oddać kostki, która – po prowadzonych przed laty pracach wodociągowych – zniknęła z ulicy i już się na niej nie pojawiła? Spróbujemy tę sprawę zbadać.