Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Coraz więcej krytyki za komentarz Jacka Sutryka

Facebook

Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk otrzymuje coraz więcej krytyki za komentarze, które w ostatnim czasie umieścił na swoim Facebookowym profilu. Jeden z nich szczególnie oburzył internautów: […]

Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk otrzymuje coraz więcej krytyki za komentarze, które w ostatnim czasie umieścił na swoim Facebookowym profilu. Jeden z nich szczególnie oburzył internautów: Pan Jerzy skomentował zamieszczony przez prezydenta post  – w odpowiedzi na relacje z podróży prezydenta do Trójmiasta napisał, że od 22 dni nie został umyty przez opiekuna z MOPS-u. Prezydent odpowiedział mu słowami „to proponuje Panie Jerzy mniej internetu, a więcej mycia. Serdeczności”. Z informacji uzyskanych od Piotra Uhle, przewodniczącego Klubu Radnych Nowa Nadzieja, który jest w kontakcie z Panem Jerzym, wynika, że około 3 tygodnie temu MOPS wycofał usługę utrzymania higieny wobec niepełnosprawnego mężczyzny.

Od napisania komentarza nic się nie zmieniło – Pan Jerzy nadal nie otrzymał pomocy. Z informacji, które uzyskał Piotr Uhle wynika, że poradzono mu, aby napisał skargę.

Andrzej Mańkowski, dyrektor MOPS-u twierdzi, że Pan Jerzy otrzymuje kompleksową opiekę.

Pełne oświadczenie dyrektora MOPS-u:

„Sytuacja Pana Jerzego jest bardzo dobrze znana, zarówno pracownikom, jak i kierownictwu MOPS-u. Dodatkowo – Pan Jerzy wielokrotnie dzwonił do Biura Prezydenta, a także innych wydziałów i biur w ratuszu – opowiadając o swojej sytuacji życiowej, potrzebach i oczekiwaniach. Dlatego Prezydent chcąc sprawdzić czy klient MOPS-u nie jest zaniedbywany – zainteresował się Jego sytuacją. Prezydentowi zostały przekazane przez MOPS ogólne informacje dotyczące zakresu opieki nad Panem Jerzym, a także o tym, że klient otrzymał propozycję zwiększenia cotygodniowej liczby godzin opieki, jednak zdecydowanie odmówił. Pan Jerzy w swoim wpisie na Facebooku sam ujawnił, że jest klientem MOPS-u i jakie są Jego oczekiwania. Mimo to nie będziemy przekazywać Mediom szczegółowych informacji, ponieważ stanowią one dane wrażliwe (dotyczące zdrowia, sytuacji życiowej) dotyczące konkretnej osoby. To co możemy powiedzieć, to wyłącznie informacja, że wsparcie dla Pana Jerzego jest kompleksowe i zgodne z rekomendacjami specjalnego zespołu ( w skład którego wchodzą pracownicy socjalni oraz psycholog ), który przeanalizował sytuację życiową i potrzeby Pana Jerzego.”

Piotr Uhle interweniował w MOPS-ie, jednak nie otrzymał jeszcze odpowiedzi. Jacek Sutryk umieścił na swoim twitterze przeprosiny, w których stwierdził, że został źle zrozumiany:

„Szanowni Panstwo, jeśli zostałem źle zrozumiany – bardzo przepraszam tak Pana Jerzego, jak i Panstwa: Pan Jerzy jest klientem wrocławskiego MOPS-u i otrzymuje kompleksową opiekę. Jednocześnie w ostatnim czasie nie chciał skorzystać z dodatkowej oferty pomocy, mimo, że wcześniej sam o nią wystepował. Do tego nawiązywałem w swojej porannej odpowiedzi.”

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2022