Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Cyberprzemoc tematem spotkań straży miejskiej z młodzieżą

Facebook

To, co raz znajdzie się w internecie, pozostanie tam na zawsze, a w cyberprzestrzeni wcale nie jesteśmy tak anonimowi, jak nam się wydaje. To tylko niektóre z rzeczy, o których młodych ludzi uczą strażnicy miejscy. Wrocławska straż odwiedza szkoły i uczy młodzież, jak radzić sobie z cyberprzemocą.

Nauka zaczyna się od, mogłoby się wydawać, najbardziej oczywistego pytania: czym w ogóle jest cyberprzemoc, opowiada prowadzący zajęcia Grzegorz Muchorowski – strażnik miejski, a prywatnie ojciec nastolatka:

Strażnicy mają także rady dla rodziców potencjalnych ofiar. Wielu dorosłych stara się kontrolować swoje dzieci tak bardzo, jak to tylko możliwe. Grzegorz Muchorowski przestrzega jednak, że to ślepa uliczka:

To nie jedyne zajęcia o bezpieczeństwie, jakie prowadzą wrocławscy strażnicy miejscy. Wielką popularnością cieszy się program nauki samoobrony dla pań – „Bezpieczna kobieta”, na który znów można się zapisywać. Strażnicy kształcą też „mini ratowników” – prowadząc w szkołach, przedszkolach i żłobkach zajęcia z pierwszej pomocy dla dzieci w wieku od 2 do 10 lat.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lutego 2024