Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Czasu było bardzo mało, ale Wrocław jest już gotowy do startu programu Rodzina 500 plus

Facebook

Rusza program 500+. W piątek będzie można złożyć pierwsze wnioski na świadczenie rodzinne w specjalnie utworzonym Centrum w Hali Grafit. Był to krótki okres przygotowań, zaczynamy odliczanie do wdrażania programu we Wrocławiu – mówi Jacek Sutryk - dyrektor departamentu spraw społecznych.

Niemal cała powierzchnia Hali będzie przeznaczona dla celów programu 500+, a działania mające na celu organizację tej przestrzeni rozpoczęły się już w momencie kiedy ustawa trafiła do Parlamentu.

5 tysięcy wrocławskich rodzin, które już korzystały z pomocy społecznej, otrzymało zaproszenia do skorzystania z programu, 15 tysięcy wniosków otrzymały rodziny z dziećmi w przedszkolach i żłobkach, organizatorzy odpowiedzieli na 2000 telefonów i 400 zapytań mailowych dot. programu. Na potrzeby programu zatrudniono 80 osób.

Wnioski można również składać w innych miejscach do tego przeznaczonych. MOPS bierze się pod uwagę rozbudowę placówki w przypadku dużego zainteresowania – mówi wicedyrektor Andrzej Mańkowski:

Poza tradycyjna formułą składania wniosków można zrobić to drogą elektroniczną, poprzez prywatne konto bankowe – mówi Jacek Sutryk. Dyrektor departamentu spraw społecznych w magistracie podkreśla, że system jest testowany tylko kilka dni, jednak wierzy, że od piątku wszystko będzie działało bez zarzutu.

Dobra wiadomość dla rodzin – nie potrzeba żadnych dodatkowych dokumentów. Wszystkie będą dostępne w placówce składania wniosków.

– dodaje Jacek Sutryk.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj