Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Czekacie na nowe trasy rowerowe w centrum? Cierpliwości!

Facebook

Choć pasy i drogi rowerowe w centrum miały być gotowe już teraz, okazuje się, że jeszcze trochę musimy na nie poczekać. Jak dużo i jaka jest przyczyna opóźnień?

Co najmniej do sierpnia ma się przedłużyć budowa dróg rowerowych przy trasie W-Z. Okazało się, że w kilku miejscach trzeba poprawić projekt. Chodzi o korektę szerokości trasy na ul. Ruskiej, gdzie biegnie ona tuż przy chodniku. W dodatku przy Białoskórniczej, koło krzesła Kantora , powstaje hotel i inwestor niedługo będzie rozbierał kawałek jezdni. Wyznaczenie pasa będzie możliwe dopiero, jak skończy ją rozkopywać.

Dobra wiadomość jest jednak taka, że wydzielona droga rowerowa na Nowym Świecie, od mostu Pomorskiego w kierunku Nowych Horyzontów, będzie o 50 metrów dłuższa. Pierwotnie w planie był tam pas dla cyklistów wymalowany na jezdni.

Dodajmy, że jeszcze w lipcu ma się dać wygodnie zjechać rowerem z placu Jana Pawła II na  Promenadę Staromiejską, a za około tydzień będą gotowe pasy rowerowe na Kazimierza Wielkiego pomiędzy św. Mikołaja a Wierzbową.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lutego 2024