Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Czterdzieści nowych, pięciodrzwiowych tramwajów wyjedzie na wrocławskie ulice

Facebook

Niestety, najprawdopodobniej nie będą to tramwaje w pełni niskopodłogowe. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne szuka firmy, która je wyprodukuje – ale warunek jest taki, żeby wejście dla niepełnosprawnych znajdowało się w środkowych drzwiach. W pozostałych – nie musi.

Posłuchaj:

– mówi prezes MPK Jolanta Szczepańska. Ale nie będzie to najistotniejsze kryterium. Najbardziej liczyła się będzie cena. Więc – najpewniej – skończy się na jednym wejściu dla niepełnosprawnych po środku wagonu i schodach we wszystkich pozostałych wejściach, jak w znanych nam moderusach czy protramach. Prezes Szczepańska przekonuje jednak, że to niezbędny kompromis – bo natychmiast trzeba wymienić tramwaje sprzed 30 czy nawet prawie 40 lat:

Zdania pasażerów są podzielone. Bo z jednej strony – faktycznie, lepszy rydz niż nic. Z drugiej…

Zdaniem Szczepańskiej, dzięki zakupom tramwajów tańszych – ale nie w pełni niskopodłogowych – wozy, które w ogóle nie mają niskiej podłogi możemy pożegnać za 5-6 lat.
Pierwsze trzy pojazdy z nowej dostawy miałyby dojechać do Wrocławia jeszcze w tym roku. Firma czeka też na 13 zamówionych wcześniej moderusów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2020