Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Cztery nowe szkoły we Wrocławiu! Jak wyglądają? [BARDZO DUŻO ZDJĘĆ]

Facebook

Są nie tylko nowe, ale także – bardzo nowoczesne. Przestronne, wygodne i wyposażone we wszystko co tylko uczeń i nauczyciel może sobie wymarzyć. Mowa o nowych szkołach, które od 1 września po raz pierwszy przyjmą w swoje progi uczniów. Magistrat pochwalił się czterema oświatowymi inwestycjami – zespołami szkolno-przedszkolnymi przy Karpnickiej i Kłodzkiej, V Liceum przy Kuronia i nową bazą sportową w podstawówce przy Górnickiego.

Nowym (a w zasadzie gruntownie przebudowanym) budynkiem szkoły nr 84 przy Górnickiego uczniowie i nauczyciele cieszą się już od roku. Teraz radość będzie jeszcze większa, bo dzieci będą miały gdzie ćwiczyć na WF-ie:

…a także nowoczesne zewnętrzne boisko wybudowane… na dachu parkingu! Jest na nim bieżnia, skocznia w dal i plac zabaw z bezpieczną, miękką nawierzchnią – wymienia dyrektor szkoły Beata Berezowska.

 

Kompleks sportowy – zwłaszcza basen składający się z sześciu torów – pozwoli na duże zmiany w ofercie dla uczniów:

– informuje dyrektor.

 

Niezwykłą bazę sportową będzie też mieć zupełnie nowy zespół szkolno-przedszkolny nr 20 na Stabłowicach przy ul. Karpnickiej:

– opowiada dyrektor Jarosław Wojna. Dla najmłodszych zbudowano 8 oddziałów przedszkolnych (pomieści się w nich 200 dzieci), stołówka, salkę do zajęć logopedycznych, czy salę do zajęć dodatkowych (takich jak rytmika). Starsze dzieci będą mieć do dyspozycji prawie 50 sali lekcyjnych (w tym komputerową – z 30 stanowiskami) i 3 świetlice. Jest też nowoczesna kuchnia i parking na… ponad 200 rowerów! Podstawówka przyjmie 1200 uczniów.

 

Szkoły, choć są duże, nie sprawiają wcale wrażenia przytłaczających molochów. Doskonale widać to na przykładzie nowego zespołu szkolno-przedszkolnego nr 21 przy ul. Kłodzkiej na Gaju, który pomieści prawie 1000 dzieci:

Szkoła ma też wewnętrzny dziedziniec, dach obsiany trawą, salę chemiczną z wyciągiem i wentylowaną szafą na odczynniki, a sam budynek – jest bardzo inteligentny:

Dodatkowo część szkolna i przedszkolna są od siebie oddzielone – mają nawet osobne wejścia. W przedszkolu zostały zainstalowane systemy kontroli dostępu. Rodzice będą wchodzić do środka przy użyciu specjalnych kart.

 

Budowa SP84 na Górnickiego oraz budowa ZSP 20 na Stabłowicach pochłonęły po 45 mln złotych. Inwestycja na Gaju była nieco tańsza – kosztowała ponad 30 mln złotych. Trwa także budowa nowoczesnego gmachu V LO przy Kuronia. Efekty mamy zobaczyć pod koniec sierpnia.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj