Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Czy polecimy z Wrocławia do Seulu?

Facebook

Podczas misji gospodarczej do Seulu dolnośląska delegacja spotkała się z prezesem lotniska Incheon Kim Kyung-Wook. Rozmawiali o możliwościach bezpośrednich lotów z Wrocławia do Seulu.

fot. mat. prasowe Port Lotniczy Wrocław

Spotkania odbywają się w ramach projektu „Going Global – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza”. Delegacja z Dolnego Śląska odwiedziła Seul, gdzie odbyła wiele spotkań. Jedno z nich miało miejsce w Porcie Lotniczym Seul-Inczon – z władzami lotniska.

Ze względu na to, że dużo obywateli Korei Południowej przybywa do Wrocławia, trwają rozmowy dotyczące uruchomienia bezpośredniego połączenia lotniczego z Wrocławia do Seulu.

/pixabay

Relacje biznesowe między Koreą Południową a Polską układają się bardzo dobrze. W trakcie delegacji przedstawiliśmy koreańskim przedsiębiorcom potencjał Dolnego Śląska i inwestycje, które już zostały w naszym regionie zrealizowane. Wierzę, że rozmowy między Portem Lotniczym Wrocław a Portem Lotniczym Seul-Inczon zakończą się pozytywnie i zyskamy wsparcie tego projektu ze strony zarządu seulskiego lotniska. Obie strony widzą, jak duże korzyści mogą przynieść regularne połączenia lotnicze na tej trasie

– mówi Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Obecnie do Seulu można dolecieć z Warszawy. Połączenia obsługują Polskie Linie Lotnicze LOT i w tygodniu odbywa się pięć lotów. Jedyna możliwość przelotu z Wrocławia do Seulu istnieje właśnie poprzez przesiadkę w Warszawie.

/pixabay

Według danych zgromadzonych przez wrocławskie lotnisko, jeśli mowa o lotach z Wrocławia w kierunku Azji, to Seul znajduje się na pierwszym miejscu pod względem ilości rezerwacji. W 2016 roku było w sumie około 5 tysięcy rezerwacji rocznie. Do września 2022 roku było to już prawie 25 tysięcy zarezerwowanych lotów do Seulu. To pokazuje, że jest zapotrzebowanie na loty w tamtym kierunku i możliwość bezpośredniego przelotu mogłaby cieszyć się ogromnym zainteresowaniem.

Seul obsługuje ponad 71 mln pasażerów. Zdajemy sobie sprawę, że to jeszcze nie są wrocławskie możliwości, ale chcemy się równać do najlepszych. Obecnie planujemy rozbudowę naszego portu lotniczego. Musimy się ciągle rozwijać i podejmować odważne decyzje, dlatego zależy nam na uruchomieniu tego połączenia. Pod względem biznesowym skorzysta na tym nie tylko Wrocław i Dolny Śląsk, ale turystycznie zyskają nasi mieszkańcy i obywatele Korei Południowej

– mówi Cezary Pacamaj, Wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław S.A.

W najbliższym czasie Port Lotniczy Wrocław planuje rozbudowę i modernizację infrastruktury. Projekt już otrzymał dofinansowanie z funduszy unijnych w wysokości 175 milionów złotych.

Na terenie Portu Lotniczego Wrocław ma powstać między innymi  płyta postojowa, równoległa droga kołowania i droga szybkiego zjazdu. Cała inwestycja wyniesie 350 milionów złotych.

/pixabay

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023