Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Czy to koniec – być może największego – wrocławskiego absurdu?

Facebook

Nasz dworzec główny, jeden z największych dworców w Polsce, może już wkrótce zyskać… informację kolejową! Tego, wydawałoby się, oczywistego dość elementu brakuje na stacji już od wielu lat.

Jeżeli ktoś chce zapytać o godzinę odjazdu pociągu, albo o najlepsze połączenie – musi skorzystać z kasy biletowej. Nie jest to wygodne ani dla tych, co muszą odstać swoje tylko po informację, ani dla tych, którym zależy na szybkim kupnie biletu. Okienko podpisane jako „informacja” jest na dworcu. Ale to nie jest informacja kolejowa, tylko turystyczna:

– mówi dyrektor Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej Rajmund Papiernik. Dlatego organizacja powiedziała „dość” i SAMA – nie będąc bezpośrednio zainteresowaną stroną – zainicjowała rozmowy między przewoźnikami:

Zrozumienie więc jest. To dobrze. Ale trudnością może być to, że na działanie informacji będą musieli zrzucić się sami przewoźnicy.

To dopiero początek starań o to, by informacja wróciła na dworzec, więc jeszcze za wcześnie na konkrety. Do szczegółów rozmów pomiędzy przewoźnikami będziemy jeszcze wracać na naszej antenie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj