Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Czy wiedzieliście, że pszczoły rozpoznają twarz?

Facebook

O tych owadach z okazji obchodzonego 8 sierpnia Dnia Pszczoły opowiedział nam doktorant Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu: Paweł Migdał - znawca pszczół, który zajmuje się pasieką prywatną, uczelnianą oraz pasieką na jednym z wrocławskich centrów handlowych.

fot. RPN / pixabay.com

Łącznie ma pod swoją opieką ponad 200 rodzin, co daje kilka milionów pszczół:

Jak bardzo pszczoły są potrzebne dla ludzi?

Czy pszczół należy się bać?

Z Pawłem Migdałem rozmawiał Piotr Krejner.

We Wrocławiu przybywa miejsc na dach budynków, w których ustawiane są ule. W połowie lipca otwarto pasiekę na dachu galerii Wroclavia. W okolicy dworca zamieszkało pięć pszczelich rodzin, które według szacunków wytworzą nawet 100 kilogramów miodu rocznie. Z wiadomości Radia GRA wiecie, ze to trzecia tego typu pasieka – ule stoją też na dachu Urzędu Wojewódzkiego oraz dachu Teatru Capitol. Tę ostatnią lokalizację chwalił Łukasz Wyszkowski, prezes Fundacji Instytut Rozwoju Pszczelarstwa:

Łukasz Wyszkowski zapewnia, że nie musimy się pszczół obawiać.

Teatr muzyczny we Wrocławiu postawił ule w wrześniu ubiegłego roku i uruchomił jednocześnie relację online z tzw. wylotka, czyli wejścia do ula. Jak sprawdziłam: jest, działa, wpiszcie w wyszukiwarce „Życie na wylotku”. Pierwszy miód z Capitolu był na początku czerwca: 9 litrów miodu wielokwiatowego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj