Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Czym jest Strategia Wrocław 2030?

Facebook

W październiku do 1000 losowo wybranych mieszkańców Wrocławia trafiły broszury dotyczące Strategii Wrocław 2030. To ważny dokument na temat kierunków rozwoju miasta. Dzisiaj sprawdzamy czego konretnie dotyczy.

źródło: materiały prasowe

Losowo wybrani wrocławianie otrzymali broszury, w których na 16 stronach przedstawione zostały najważniejsze założenia Strategii. Jak napisał w załączonym liście prezydent Jacek Sutryk: „W tym trudnym i niepewnym czasie, to szczególnie ważne, abyśmy wszyscy wiedzieli, jak chcemy zmieniać nasze miasto”.

Mówi Marzena Hora, Dyrektor Biura Strategii Miasta Marzena.

Strategia Wrocław 2030 wytycza kierunki rozwoju dla Wrocławia na kolejne 10 lat i zawiera w sobie kilka elementów…

 

Strategia składa się również z wizji, którą zainicjowali sami mieszkańcy Wrocławia. Na co zwrócili zatem szczególną uwagę?

 

 

Broszura, która trafiła do mieszkańców, to kompendium wiedzy – zawiera m.in. opis głównych założeń Strategii, wyjaśnia, jakie wartości są ważne dla miasta i jak miasto chce je realizować. Przeczytać w niej także możemy, jakie cele zostały wytyczone i jak mierzona będzie ich realizacja…

 

Mowa tu m.in. o takich wskaźnikach jak długość życia, wyniki matur na poziomie rozszerzonym, frekwencje w wyborach osiedlowych oraz samorządowych czy liczba dni w roku, dla których przekroczona jest norma pyłu zawieszonego PM10.

 

Strategia obejmuje również 7 priorytetów w ramach których podejmowane są różne działania. Jednym z nich jest mobilność…

 

 

Miasto dąży do tego, aby w 2030 r móc zanotować jak największy progres w stosunku do tego co było. Wszelkie podejmowane w mieście działania czy programy, służą temu, aby wdrażać cele sformułowane w Strategii Wrocław 2030. Co istotne bardzo wiele rzeczy jest ustalanych z mieszkańcami np. poprzez konsultacje społeczne czy panel obywatelski.

 

SPRAWDŹ BROSZURĘ

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 marca 2021