Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Darmowe badania dermatologiczne na placu Solnym we Wrocławiu

Facebook

Jutro na placu Solnym we Wrocławiu w godz. 12-15 z okazji Europejskiego Dnia Walki z Czerniakiem odbędą się darmowe konsultacje dermatologiczne organizowane przez Dolnośląskie Centrum Onkologii Pulmonologii i Hematologii.

/fot. DarkoStojanovic/pixabay.com/

Bezpłatne badanie lekarskie będzie przeprowadzone z użyciem dermatoskopu. Chirurdzy i dermatolodzy z Dolnośląskiego Centrum Onkologii Pulmonologii i Hematologii będą dostępni na Placu Solnym we Wrocławiu od g. 12.00 do 15.00.

Zapraszamy wszystkie osoby z niepokojącymi zmianami na skórze

– zachęca dr Marcin Ziętek, kierownik Oddziału Nowotworów Tkanek Miękkich, Skóry i Czerniaków DCOPiH.

Jest to doskonała okazja, aby szybko i bezboleśnie wykluczyć zmiany nowotworowe. W Polsce co roku notuje się około 4 tys. nowych zachorowań z powodu czerniaka i szacuje się, że ich liczba podwaja się co 10 lat. Czerniak może rozwinąć się u każdego, a polscy pacjenci są szczególnie narażeni ze względu na jasną karnację. Większość czerniaków rozwija się na skórze, dlatego jest to łatwe do wykrycia dla specjalistów

– dodaje.

Bardzo ważne w walce z czerniakiem jest rozpoznanie, dlatego jeśli na swojej skórze zaobserwowaliśmy niepokojące znamię, często o nieregularnym i powiększającym się kształcie, warto udać się na konsultacje do lekarza.

Czerniaka wywołać może chociażby zbyt długie przebywanie na słońcu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj