Radio Gra Wrocław

„deKUPAż Nadodrza”. To akcja edukacyjna dotycząca sprzątania po swoich pupilach

Celem akcji o tej dwuznacznej nazwie jest zwrócenie uwagi na problem leżących na chodnikach, psich odchodów. Wydarzenie odbędzie się już jutro, 21 kwietnia o godz. 11.

/materiały prasowe/

Jak przekazują organizatorzy, problem Nadodrza jeśli chodzi o psie odchody jest spory. Szansą na poprawę tej sytuacji są akcje edukacyjne. Mają one pomóc w dotarciu do mieszkańców i przypomnieniu im o obowiązku sprzątania po swoich pupilach.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu, Zespół Terenowej Pracy Socjalnej nr 7 wraz z uczestnikami Klubu Integracji Społecznej, przeprowadził już warsztaty uświadamiające uczestników, jak duży problem stanowią na osiedlach psie odchody, piekąc m.in ciasteczka w kształcie psich odchodów.

/materiały prasowe/

Wyjątkowe wypieki zostaną rozdane już 21 kwietnia, podczas wspólnej parady po osiedlu.

W akcji wezmą udział dzieci z okolicznych szkół. W tym Zespołu Szkół nr 8, SP 93, SP 108 oraz przedstawiciele MOPSu, Stowarzyszenia Iskierka, Straży Miejskiej, Komendy Policji Ołbin i Rady Osiedla Nadodrze.

Parada rozpocznie się o godz. 11:00 na pl. Św. Macieja, korowód przejdzie powoli do Parku Staszica. Uczestnicy będą rozdawali właścicielom psów wspomniane ciasteczka, chorągiewki, balony, symboliczne mandaty, pojawią też transparenty a także przyśpiewki. Psie “miny” będą po drodze znakowane kredą. Akcja deKUPAż będzie kontynuowana w kolejnych miesiącach w różnych odsłonach, we współpracy osiedlowej.

/materiały prasowe/