Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Długi alimentacyjne: rekordzista, prócz zasądzonych alimentów, ma jeszcze 13 wierzycieli

Facebook

Już ponad 10 miliardów złotych są winni swoim dzieciom dłużnicy alimentacyjni - informuje Krajowy Rejestr Długów. Niestety, w rankingu osób uchylających się od płacenia na swoje potomstwo wysoką pozycję zajmują mieszkańcy Dolnego Śląska.

Jak wynika z danych KRD, grubo ponad 30 tys. alimentacyjnych dłużników to mieszkańcy naszego regionu. Więcej jest ich już tylko na Mazowszu i w województwie śląskim. Dla porównania – najlepiej jest na sąsiedniej Opolszczyźnie, gdzie z alimentami zalega tylko 7,5 tys. osób.

W całym kraju jest 305 tysięcy takich dłużników. Co ciekawe, ze szczegółowych statystyk dowiadujemy się, że osoby niewywiązujące się z obowiązków wobec dzieci mniej chętnie spłacają inne swoje długi:€“ mowa tu na przykład o kredytach czy rachunkach telefonicznych.

Sześciu na dziesięciu alimenciarzy prócz własnego dziecka ma jeszcze jakiegoś wierzyciela. Łącznie są im winni już prawie 2,5 mld złotych.  Rekordzista, prócz zasądzonych alimentów, ma jeszcze trzynastu innych ignorowanych przez siebie wierzycieli.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 czerwca 2023