Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

DO DYMISJI! Wrocławski Strajk Uczniowski

Facebook

W środę przed Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim uczniowie i studenci zorganizowali protest. Organizatorzy manifestacji za pomocą megafonów wygłosili swoje postulaty. Jednym z głównych żądań wobec rządu […]

W środę przed Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim uczniowie i studenci zorganizowali protest. Organizatorzy manifestacji za pomocą megafonów wygłosili swoje postulaty.

Jednym z głównych żądań wobec rządu było odwołanie Przemysława Czarnka z funkcji Ministra Edukacji i Nauki.

Sprzeciw uczniów nie dotyczył także sposobu organizacji nauczania w tym roku szkolnym. Opowiedziały nam o tym m.in Danuta i Karolina – uczennice wrocławskich liceów

Wśród uczestników pojawiły się też postulaty związane z legalizacją aborcji w Polsce.

Zwróciliśmy uwagę, że mimo zapowiadanej dużej manifestacji, przed Urzędem Wojewódzkim zebrało się zaledwie od kilkunastu do kilkudziesięciu osób. Jak niską frekwencję tłumaczyli uczniowie?

Wiktoria Korzecka z Wrocławskiego Strajku Uczniowskiego apelowała do zebranych o zachowywanie dystansu i noszenie maseczek. W tym czasie policja legitymowała kolejno uczestników protestu. Nie doszło jednak do zatrzymań, a także nie wystawiano mandatów. Po wszystkim grupa uczniów i studentów ruszyła w kierunku wrocławskiego rynku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj