Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Do Wrocławia przyjedzie cyrk z hologramami zamiast dzikich zwierząt

Facebook

Tygrysy, słonie i rekiny – takie zwierzęta zobaczymy już w najbliższy weekend w cyrku, który pojawi się na Psim Polu przy ul. Litewskiej. Nie będą to jednak żywe okazy, a ich ogromne hologramy.

Na naszej cyrkowej arenie będzie rozstawiona siatka, która jest tak stworzona, aby każdy widz niezależnie, gdzie siedzi miał bardzo dobrą widoczność naszych hologramów. Hologramy są ogromne, dzięki czemu każdy widz będzie miał wrażenie, że te zwierzęta są tam na arenie naprawdę, a niektóre np. jak rekin wpływają prosto na niego.

mówi Mikołaj Napiórkowski z cyrku Wictoria.

Circus Roncalli Premiere, 18.08.2018, Innsbruck

To pierwsze takie miejsce w Polsce. Dzięki nowym technologiom, można będzie zobaczyć zwierzęta, których nie spotkamy w zwykłym cyrku.

Pierwszy pokaz prezentuje państwu, zwierzęta sawanny, Madagaskaru i klasyczne zwierzęta cyrkowe, jak koń. Drugi pokaz przedstawia zwierzęta tajemniczego podwodnego świata. Staną państwo oko w oko, żarłoczny rekinem, z delfinami z ogromnym wielorybybem, a także żółwiami.

Na scenie pojawią się także psy i ich trenerzy, a także klauni i akrobaci

Pokaz psów, border coli, akrobacje na trapezie, akrobacje na szarfach, które wykonuje Spider-Man akrobacje na podniebnym kole iluzje quick-change, czyli szybką zamianę strojów.

Zastąpienie dzikich zwierząt hologramami bardzo pozytywnie oceniają organizacje walczące o prawa zwierząt.

Wykorzystywanie zwierząt w cyrkach wiąże się z naruszeniem ich dobrostanu, z cierpieniem zwierząt, są przewożone z miejsca na miejsce, nawet kilkaset razy w roku, są zamykane w małych klatkach, są poddawane bardzo często brutalnej tresurze. Zastąpienie ich hologramami uważamy za coś bardzo pozytywnego, bardzo dobrego, cieszymy się że któryś z polskich cyrków to wprowadził i liczymy na to że pozostałe cyrki również zaczną od wykorzystywania zwierząt odchodzić.

mówi Cezary Wyszyński prezes fundacji Viva.

A co o nowej formie cyrku myślą mieszkańcy?

Pierwsze przedstawienie odbędzie się w piątek (23 lipca) o godzinie 18.00, a dwa kolejne w sobotę (24 lipca) o 16.00 i 18.00

Kamil Kuchta

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj