Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Dogrywka tegorocznej edycji progaramu Złap Deszcz!

Facebook

Jest dogrywka miejskiego programu Złap Deszcz! Wrocławianie szybko wyczerpali budżet 500 tyś. złotych, który miasto przeznaczyło na akcję zbierania deszczówki. W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców i narastającym problemem suszy, miasto przeznaczyło na dotacje dodatkowe 200 tys. zł.

fot. Piotr Krejner
fot. Piotr Krejner

Przypomnijmy, że w ramach programu Złap Deszcz wrocławianie mogą ubiegać się o dotację do 5 tys. zł (do 80% kosztów inwestycji) na instalację, która pozwala na efektywne gospodarowanie wodą opadową na terenie swojej posesji. Może to być m.in. ogród deszczowy, mulda chłonna lub podziemny zbiornik na deszczówkę. „Złapana” woda może posłużyć na przykład do pielęgnacji ogródka i terenów zielonych.

W poniedziałek, 8 czerwca Wydział Wody i Energii ponownie uruchomił przyjmowanie wniosków. W tym roku program cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem…

Mówi Małgorzata Brykarz, dyrektor Wydziału Wody i Energii.

Wrocław, podobnie jak inne polskie miasta, coraz częściej i mocniej odczuwa skutki suszy…

Jak dodaje Marcin Obłoza z biura prasowego UM, tegoroczna edycja programu Złap Deszcz wystartowała w lutym. W pięć tygodni do Urzędu Miejskiego wpłynęło 145 wniosków. Podpisano 140 umów, tym samym wyczerpując pierwotny, półmilionowy budżet tegorocznej edycji programu.

Tłumaczy Marcin Obłoza z biura prasowego Urzędu Miasta.

Pieniądze można przeznaczyć na instalacje pozwalającą na efektywne gospodarowanie wodą na terenie swojej posesji…

W obliczu epidemii wnioski można składać na dwa sposoby. Pierwszy z nich to Centra Obsługi Mieszkańca przy ul. G. Zapolskiej 4 oraz przy pl. Nowy Targ 1. Można także wysłać wniosek pocztą na adres Wydziału Wody i Energii (ul. Bogusławskiego 8,10, 50-031 Wrocław).

Wnioski dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj