Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Dolnośląscy uczniowie walczą o finał w olimpiadzie ZUS

Facebook

O 11.00 w oddziale zakładu przy ul. Pretficza, zasiedli do pytań z zakresu wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. 63 uczniów z 21 szkół z województwa dolnośląskiego ma 30 minut na rozwiązanie testu. Do finału przejdzie tylko jedna, trzyosobowa drużyna, która uzyska największą ilość punktów.

To drugi etap olimpiady, który daje przepustkę do finału. W ubiegłym roku w Warszawie nasz region reprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych z ul. Worcella 3 we Wrocławiu.

Finał Olimpiady, jak co roku odbędzie się w Centrali ZUS w Warszawie. W tym roku 12 uczelni zdecydowało się na przyznanie dodatkowych punktów na studia a jedna wręczy finalistom indeks na kierunek związany z tematyką ubezpieczeń społecznych.

– Mamy rekordową ilość uczestników gdyż w zmaganiach w I etapie Olimpiady wzięło udział aż 1569 uczniów z 54 szkół z Dolnego Śląska – mówi Iwona Kowalska regionalny rzecznik prasowy dolnośląskiego ZUS. – Z pewnością do tej frekwencji przyczynił się fakt, iż w tej edycji po raz pierwszy na zwycięzców czekają poza atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi także dodatkowe punkty w procesie rekrutacji na studia wyższe oraz indeksy na uczelnię – dodaje Kowalska.

Z roku na rok zainteresowanie szkół, udziałem w konkursie jest coraz większe. To niezwykle ważne, by kolejne pokolenia Polaków miały wiedzę o ubezpieczeniach społecznych i poznały system emerytalny, w którym wcześniej czy później każdy się znajdzie. Tegoroczna Olimpiada to już III edycja konkursu wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Dotychczas w projekcie udział wzięło 51,5 tys. uczniów z całej Polski. Przez sito konkursu „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” przeszło z kolei 30 tys. uczniów z blisko 900 szkół. Projekt edukacyjny „Lekcje z ZUS” składa się z czterech tematów zajęć: „Świadomy zawsze ubezpieczony”, „Płacisz i masz, czyli co Ci się należy, gdy płacisz składki”, „Emerytura – twoja przyszłość w Twoich rękach”, „e-ZUS, czyli firma pod ręką”. Wszystkie materiały dydaktyczne do zajęć dla uczniów i nauczycieli bezpłatnie zapewnia Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W wersji elektronicznej wszystkie materiały dotyczące projektu są umieszczone na stronie www.zus.pl gdzie są także dostępne prezentacje multimedialne do wszystkich czterech zajęć w języku angielskim. Specjaliści z ZUS prowadzą też szkolenia dla nauczycieli, którzy przygotowują swoich uczniów do udziału w Olimpiadzie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj