Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Dolnośląski Urząd Pracy zatrudni agencje, które pomogą osobom długotrwale bezrobotnym

Facebook

Pracownicy pośredniaków mają nowego sojusznika w walce o lepszą przyszłość długotrwale bezrobotnych osób.

Tymi, którzy – z powodu długiego pozostawania bez zatrudnienia – wymagają szczególnej uwagi zajmie się specjalna agencja, z którą Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy podpisał właśnie umowę:

– mówi rzecznik urzędu Stefan Augustyn. Skąd pomysł na współpracę z zewnętrzną agencją?

Pracownicy Urzędów Pracy wydając pieniądze pochodzące często z unijnej kasy są skrępowani uciążliwymi procedurami. Na każdą usługę zamawianą dla bezrobotnego muszą organizować przetarg. Nie ma z tym problemu, kiedy chodzi o pomoc większej grupie osób, ale rzecz w tym, że ci najbardziej potrzebujący mają szczególne potrzeby:

To także sposób na to, by ktoś poświęcił większą uwagę osobom, które – nim wrócą na rynek – czeka dużo pracy… nad samym sobą. Najbardziej długotrwale bezrobotni mają szereg problemów – z ich perspektywy wyglądających na nie do przeskoczenia, choć są możliwe do rozwiązania – dzięki indywidualnemu podejściu, zapewnianemu przez agencję:

– wtedy urzędnicy z Powiatowych Urzędów Pracy mogą zająć się bieżącą obsługą pozostałych bezrobotnych. Dodatkową korzyścią jest to, że sukces pracy agencji jest… gwarantowany. Dosłownie:

– zaznacza Stefan Augustyn. W trzech najbliższych latach Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy na zlecanie zadań agencjom zatrudnienia wyda 16 mln złotych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj