Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Dolnośląskie Centrum Sportu – zaawansowane prace na Polanie Jakuszyckiej

Facebook

Intensywne prace związane z budową Dolnośląskiego Centrum Sportu trwają obecnie na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie. To jedna z najważniejszych inwestycji dla polskiego sportu. Bieg Piastów, Puchar Świata w biegach narciarskich – to tylko niektóre imprezy, których świadkiem była słynna polana.

zdj. organizatora
zdj. organizatora

Powstają tam między innymi trasy biegowe, strzelnica biathlonowa, boisko piłkarskie, bieżnia lekkoatletyczna, rolkostrada, kryta pływalnia. W głównym obiekcie dostępne będą miejsca noclegowe, sale konferencyjne i szkoleniowe. Dodatkowo w budynku zaplanowano interaktywne muzeum sportów zimowych oraz centrum odnowy biologicznej z saunarium i dużą siłownią. Pod stadionem zimowym powstanie podziemny parking na ponad 200 miejsc.

Tłumaczy marszałek województwa Dolnośląskiego, Cezary Przybylski.

Aktualnie Polana Jakuszycka jest placem budowy, na którym trwają między innymi roboty ziemne. Jak zaznacza Przybylski, czeka nas kilkumiesięczne opóźnienie…

Dolnośląskie Centrum Sportu ma być wizytówką nie tylko Dolnego Śląska, ale całej Polski. Powstaje z myślą nie tylko o zawodowych sportowcach i imprezach rangi mistrzostw świata, ale przede wszystkim dla wszystkich amatorów aktywnego spędzania wolnego czasu…

Będzie to obiekt całoroczny. A jakie aktywności czekają na odwiedzających…

Mimo sytuacji spowodowanej wirusem COVID-19, budowa Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej posuwa się do przodu. Finał prac planowany jest na drugą połowę przyszłego roku.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj