Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Dolnośląskie drużyny futbolu amerykańskiego rozpoczęły współpracę!

Facebook

Dolnośląskie koty rozpoczynają współpracę! Panthers Wrocław i Jaguars Kąty Wrocławskie będą teraz podążać ramię w ramię w świecie futbolu amerykańskiego. Drużyny będę wspierać się nie tylko merytorycznie, ale też personelem, zawodnikami i sprzętem.

Jaguars Kąty Wrocławskie to prężnie rozwijająca się drużyna, która w tym roku zadebiutuje w 11-osobowej odmianie w Lidze Futbolu Amerykańskiego. Panthers Wrocław będzie traktować Jaguary jako swój skład rezerwowy. Zawodnicy, którzy nie będą jeszcze gotowi na grę w pierwszym zespole Panter, będą mogli doszkolić się w Kątach Wrocławskich.

Panthers, pomogają też drużnie z Kątów Wrocławskich w nowo otwierającej się sekcji minis, skierowanej do dzieci w wieku 6-12 lat. Taka sekcja działa już we Wrocławiu. Najmłodsi grają w futbol flagowy, czyli bezkontaktową odmianę futbolu amerykańskiego. W obu drużynach zajęcia prowadzi były zawodnik, doświadczony szkoleniowiec, Janusz Góralski.

Mówi, Karolina Janas z Panthers Wrocław

Drużyny będą wymieniać się zawodnikami.

W obu zespołach otworzono sekcje minis. Dzieci w wieku 6-12 lat grają tam w futbol flagowy.

Panthers Wrocław nie próżnują też transferowo w przedsezonowym okresie. Do personelu zespołu dołączył nowy trener tylnych obrońców.

Poza trenerem do drużyny dołączył też bardzo doświadczony linebacker.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj