Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Dolnośląskie WORD-y zostaną połączone

Facebook

Jeleniogórski, legnicki i wałbrzyski to ośrodki, które wejdą w strukturę Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego we Wrocławiu. O połączeniu dolnośląskich WORD-ów podczas ostatniej sesji sejmiku zdecydowali radni.

 

Tłumaczy marszałek województwa dolnośląskiego, Cezary Przybylski. Połączenie Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego nastąpi 1 września. Następnie WORD we Wrocławiu zostanie przemianowany na Dolnośląski Ośrodek Ruchu Drogowego.

Mimo wprowadzonych zmian liczba działających ośrodków egzaminacyjnych ma pozostać taka jak obecnie.

I jak dodaje Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego – chcielibyśmy uniknąć takich sytuacji i zabezpieczyć mieszkańców dolnego śląska chcących skorzystać ze szkoleń.

Połączenie dolnośląskich WORD-ów usprawni ich zarządzanie i ustabilizuje sytuację i płynność finansową.

W wyjątkowo ciężkiej sytuacji znalazł się Wałbrzyski ośrodek, gdyż podczas 2 miesięcy zamknięcia stracił około 300 tys. zł. Więcej o sytuacji opowiedział nam Mariusz Szmiel, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego właśnie w Wałbrzychu…

Właśnie dlatego konieczna była pożyczka z innego WORD-u, w przeciwnym razie ośrodek prawdopodobnie musiałby zostać zamknięty. Połączenie ośrodków wojewódzkich sprawi, że pomoc tym z oddziałów, które znajdą się w trudnej sytuacji finansowej na przykład podczas kolejnej fali koronawirusa, będzie prostsza.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj