Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Dolny Śląsk stawia na sport

Facebook

O tym w jakim kierunku będzie się rozwijał sport w naszym regionie będą decydować mieszkańcy. Samorząd województwa rozpoczął pracę nad nową strategią. Znalazły się w niej między innymi zaprojektowane już inwestycje: Dolnośląskie Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej, modernizacja tras narciarskich w Karkonoszach w okolicy Wielkiej Kopy oraz lekkoatletyczna hala sportowa we Wrocławiu.

Rozpoczęcie prac nad strategią potwierdza uchwała przyjęta przez zarząd województwa. Odbyło się także pierwsze spotkanie z przedstawicielami gmin, powiatów, związków sportowych i uczelni. Dokument ma mieć charakter wieloletni.

− Samorząd zrealizował już istotną część przedsięwzięć, które zostały zapisane w strategii rozwoju województwa do roku 2020. Część programów wieloletnich została już zakończona, inna część wymaga analizy i refleksji. Zmieniają się warunki i programy centralne dotyczące współpracy i finansowania sportu. To wszystko powoduje, że istnieje konieczność zaktualizowania zapisów strategii i opracowania nowych kierunków działań. Zapewnienie jak najlepszych warunków do rozwoju sportu, w tym szczególnie sportu dzieci i młodzieży, a przede wszystkim zwiększenie udziału mieszkańców regionu w sporcie to najważniejsze kierunki działań samorządu na kolejne lata – mówi wicemarszałek Iwona Krawczyk.

Strategia ma być spójnym obrazem rozwoju sportu w regionie. Będzie powstawać w oparciu o dotychczasowe doświadczenia samorządów, analizy eksperckie i badania oraz intensywny proces konsultacji z uwzględnieniem wszystkich zainteresowanych rozwojem sportu w regionie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj