Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Dolny Śląsk wspiera obszary wiejskie. 32 miliony na zabytki i kulturę

Facebook

Ponad 32 miliony złotych zapewni Samorząd Województwa Dolnośląskiego na rozwój obszarów wiejskich. O pieniądze mogą się ubiegać gminy oraz instytucje kultury z miejscowości poniżej 5 tysięcy mieszkańców. 25 milionów z tej puli wspomoże rozwój obiektów kulturalnych. Pozostałe 7 milionów będzie przeznaczone na remonty zabytków.

fot. UMWD
fot. UMWD

Polskie i dolnośląskie wsi są w tyle za tymi na zachodzie, na przykład jeśli chodzi o drogi – mówi Paweł Czyszczoń, dyrektor Wydziału Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego.

Własnie zabytkom przychodzi z pomocą dotacja od Urzędu Marszałkowskiego – mówi wicemarszałek województwa dolnośląskiego Iwona Krawczyk.

Pieniądze znajdą się także na wszelkiego rodzaju wiejskie instytucje kultury – nawet te jeszcze nieistniejące.

Obecnie trwają też zgłoszenia do dwóch innych konkursów, w których można zdobyć pieniądze między innymi na wyposażenie świetlic – dodaje Czyszczoń.

Nabór wniosków o dofinansowania na obiekty kulturalne i remonty zabytków potrwa od 12-go marca do 30-go kwietnia. O pozostałych konkursach dotyczących obszarów wiejskich przeczytacie na stronie dolny-slask.pl w zakładce „Rozwój Obszarów Wiejskich”.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 marca 2023