Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Dopłaty do rachunków za ciepło i ciepłą wodę. Kto skorzysta ze wsparcia?

Facebook

Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, należący do PGE Energia Ciepła, z Grupy PGE, w ramach ogólnopolskiego programu „Dzielimy się ciepłem”, przekazał wsparcie finansowe Wrocławskiemu Centrum Opieki i Wychowania oraz Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Siechnicach.

/informacja prasowa

Ile wyniosło wsparcie?

Od początku programu KOGENERACJA na wsparcie osób wrażliwych społecznie przeznaczyła już blisko 710 tysięcy złotych. Dopłaty do rachunków za ciepło i ciepłą wodę użytkową każdego roku trafiają z PGE Energia Ciepła do odbiorców potrzebujących wsparcia. KOGENERACJA, która dostarcza ciepło sieciowe we Wrocławiu i gminie Siechnice w tym roku w ramach programu „Dzielimy się ciepłem” przekazała 60 tys. złotych dla dwóch podmiotów wrażliwych społecznie.

Dzielenie się ciepłem to dla nas ważna misja. W tym roku pomoc okazała się szczególnie potrzebna. Wrocławskie Centrum Opieki i Wychowania stanęło wobec konieczności opieki nad dziećmi z terenów zaatakowanych przez Rosję. Środki na pokrycie opłat za ogrzewanie są wyrazem naszej troski i chęci pomocy w tej wyjątkowej sytuacji

– mówił Andrzej Jedut, prezes zarządu KOGENERACJI.

Beneficjentami projektu „Dzielimy się ciepłem” są w tym roku podopieczni Gminnego Centrum Pomocy Społecznej w Siechnicach.

Dla kogo wsparcie?

Dofinansowanie do ciepła sieciowego pozwala zapobiec pogarszaniu się sytuacji materialnej odbiorców wrażliwych społecznie i przeciwdziała powstawaniu zaległości w należnościach za ciepło

– mówi  Sławomir Małecki zastępca kierownika GOPS Siechnice

W Gminnym Centrum Pomocy Społecznej

w Siechnicach działa program umożliwiający składanie wniosków o dofinansowanie opłat za ciepło przez mieszkańców. Przyznane w ten sposób środki trafiają bezpośrednio na konto zarządcy, pomniejszając w ten sposób zobowiązania  wnioskodawcy z tytułu ciepła sieciowego. W tym roku wpłynęło 31 wniosków.

/informacja prasowa

Drugim beneficjentem jest w tym roku Wrocławskie Centrum Opieki i Wychowania, które obejmuje stałą opieką ponad 200 podopiecznych. Choć jest to największa taka placówka w regionie, stara się stworzyć kameralne warunki w domowej atmosferze. Dzieci i młodzież przebywają w 14. różnych lokalizacjach, mając bezpośredni dostęp do opiekunów i możliwość nawiązywania bliskich relacji. Po wybuchu wojny w Ukrainie do podopiecznych dołączyło 20 dzieci, z których część pochodzi z okolic Mariupola.

Zwykło się mówić o mijającym roku, że był wyjątkowy. Co powiedzieć o roku, w którym doświadczyliśmy jako Wspólnota czegoś tak trudnego jak wojna u naszych granic, ze wszystkimi tego dla nas konsekwencjami? Mogę z całą stanowczością powiedzieć, że był to WYJĄTKOWY ROK, w którym z niezachwianą pewnością mogliśmy liczyć na Waszą pomoc, wsparcie, inspirację i troskę. Przekazuję Państwu wyrazy głębokiej wdzięczności i szacunku za niezwykłe wyrazy wsparcia i zaufania, którymi nas obdarzyliście. Za każdy aspekt pomocy – ten materialny, ale i ten relacyjny, zbudowany na pozytywnych emocjach

-mówi Sylwester Pajęcki, dyrektor Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj