Dopłaty do rachunków za ciepło i ciepłą wodę. Kto skorzysta ze wsparcia?
Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, należący do PGE Energia Ciepła, z Grupy PGE, w ramach ogólnopolskiego programu „Dzielimy się ciepłem”, przekazał wsparcie finansowe Wrocławskiemu Centrum Opieki i Wychowania oraz Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Siechnicach.

Ile wyniosło wsparcie?
Od początku programu KOGENERACJA na wsparcie osób wrażliwych społecznie przeznaczyła już blisko 710 tysięcy złotych. Dopłaty do rachunków za ciepło i ciepłą wodę użytkową każdego roku trafiają z PGE Energia Ciepła do odbiorców potrzebujących wsparcia. KOGENERACJA, która dostarcza ciepło sieciowe we Wrocławiu i gminie Siechnice w tym roku w ramach programu „Dzielimy się ciepłem” przekazała 60 tys. złotych dla dwóch podmiotów wrażliwych społecznie.
Dzielenie się ciepłem to dla nas ważna misja. W tym roku pomoc okazała się szczególnie potrzebna. Wrocławskie Centrum Opieki i Wychowania stanęło wobec konieczności opieki nad dziećmi z terenów zaatakowanych przez Rosję. Środki na pokrycie opłat za ogrzewanie są wyrazem naszej troski i chęci pomocy w tej wyjątkowej sytuacji
– mówił Andrzej Jedut, prezes zarządu KOGENERACJI.
Beneficjentami projektu „Dzielimy się ciepłem” są w tym roku podopieczni Gminnego Centrum Pomocy Społecznej w Siechnicach.
Dla kogo wsparcie?
Dofinansowanie do ciepła sieciowego pozwala zapobiec pogarszaniu się sytuacji materialnej odbiorców wrażliwych społecznie i przeciwdziała powstawaniu zaległości w należnościach za ciepło
– mówi Sławomir Małecki zastępca kierownika GOPS Siechnice
W Gminnym Centrum Pomocy Społecznej
w Siechnicach działa program umożliwiający składanie wniosków o dofinansowanie opłat za ciepło przez mieszkańców. Przyznane w ten sposób środki trafiają bezpośrednio na konto zarządcy, pomniejszając w ten sposób zobowiązania wnioskodawcy z tytułu ciepła sieciowego. W tym roku wpłynęło 31 wniosków.

/informacja prasowa
Drugim beneficjentem jest w tym roku Wrocławskie Centrum Opieki i Wychowania, które obejmuje stałą opieką ponad 200 podopiecznych. Choć jest to największa taka placówka w regionie, stara się stworzyć kameralne warunki w domowej atmosferze. Dzieci i młodzież przebywają w 14. różnych lokalizacjach, mając bezpośredni dostęp do opiekunów i możliwość nawiązywania bliskich relacji. Po wybuchu wojny w Ukrainie do podopiecznych dołączyło 20 dzieci, z których część pochodzi z okolic Mariupola.
Zwykło się mówić o mijającym roku, że był wyjątkowy. Co powiedzieć o roku, w którym doświadczyliśmy jako Wspólnota czegoś tak trudnego jak wojna u naszych granic, ze wszystkimi tego dla nas konsekwencjami? Mogę z całą stanowczością powiedzieć, że był to WYJĄTKOWY ROK, w którym z niezachwianą pewnością mogliśmy liczyć na Waszą pomoc, wsparcie, inspirację i troskę. Przekazuję Państwu wyrazy głębokiej wdzięczności i szacunku za niezwykłe wyrazy wsparcia i zaufania, którymi nas obdarzyliście. Za każdy aspekt pomocy – ten materialny, ale i ten relacyjny, zbudowany na pozytywnych emocjach
-mówi Sylwester Pajęcki, dyrektor Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania.