Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Doświadczenie – nie entertainment. Do Wrocławia wraca Brave Festival

Facebook

Brave Festival do Wrocławia wraca po 2 latach. Widzialni/Niewidzialni to tegoroczne hasło przewodnie 13. już edycji wydarzenia - całe 10 dni poświęcone będzie ludziom i kulturom wykluczonym, zanikającym, ale wartym ocalenia - w tym roku Brave szczególnie skupi się na grupach zaangażowanych społecznie i lokalnie.

Działają niemal w ukryciu, ale ich wysiłek przynosi widoczne owoce – to właśnie łączy zaproszonych artystów oraz fakt, że wszyscy wykorzystują sztukę, przede wszystkim muzykę i teatr, jako narzędzie do walki z niesprawiedliwością i spychaniem najsłabszych w cień.  Do stolicy Dolnego Śląska przyjadą gościa z całego świata, m.in z Syrii, Korei Południowej, Brazylii oraz Rwandy. Mówi Marek Mieleszko, producent Brave.

Finałem wydarzenia będzie występ grupy kenijskich dzieci wespół z Radzimirem Dębskim, znanym również jako Jimek. Towarzyszyć im będą instrumentaliści Narodowego Forum Muzyki.

Brave to nie tylko czysta rozrywka, ale również doświadczenie, stąd na widzów czekają liczne spotkania z gośćmi festiwalu i ich historiami.

Wśród gości pojawi się również taneczna grupa albinosów z Tanzanii. By zaprosić m.in własnie takich artystów, ekipa Brave pracuje cały rok.

Co w kontekście Brave Festival, oznacza bycie odważnym?

Brave Festival odbędzie się we Wrocławiu między 13 a 22 lipca. Więcej informacji na stronie bravefestival.pl

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2020