Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Drogowcy będą kontynuowali remont autostrady A4

Facebook

W poprzednim roku remontowali nawierzchnię za Brzezimierzem w kierunku Opola. W tym – przeniosą się na nitkę przeciwległą – prowadzącą z Opola do Wrocławia.

Dla kierowców oznacza to utrudnienia w ruchu, z którymi będą musieli liczyć się już od kwietnia, zapowiada Maciej Wołodko z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad:

Prace potrwają do 15 października, ale będą podzielone na dwa etapy. Pierwszy ma skończyć się wraz z końcem czerwca. Przez lipiec i sierpień A4 będzie normalnie przejezdna w obu kierunkach, bez ograniczeń w ruchu:

– wyjaśnia Maciej Wołodko. Do remontu pójdzie 46 kilometrów jezdni. Prace zostaną rozdzielone pomiędzy dwie firmy – jedna będzie pracowała pod nadzorem wrocławskiego, a druga – opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji. Kierowców nie powinno to jednak martwić, zastrzega Maciej Wołodko:

Do wymiany jest nawierzchnia, która jest już zużyta. Ostatni raz była remontowana kilkanaście lat temu – a średnio robi się to co dziesięć lat. Uzupełnione i wyprofilowane zostaną także pobocza, robotnicy oczyszczą również przydrożne rowy. Na razie Generalna Dyrekcja szuka wykonawcy prac. Poznamy go na początku marca.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj