Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Drogowcy ograniczają prace na remontowanych drogach

Facebook

A to oczywiście po to, by nie przeszkadzać Dolnoślązakom w świątecznych wyjazdach. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad spodziewa się wzmożonego ruchu na trasach w całym regionie.

fot. Łukasz Jóźwiak / facebook.com/gddkia

Prace zostaną ograniczone do minimum, ale nie oznacza to oczywiście, że wszystkie utrudnienia na drogach znikną na czas świątecznego weekendu. Kierowcy wybierający się na świąteczny wypoczynek muszą pamiętać o istniejących objazdach, zwężeniach – nawet do jednego pasa ruchu – i ograniczeniach prędkości.

Można się ich spodziewać na krajowej 94 z Wrocławia w stronę Opola. Tam trwa remont estakady w Oławie. Natomiast ci, którzy wybiorą się ze stolicy Dolnego Śląska w stronę Świebodzic i Wałbrzycha muszą mieć na uwadze prace trwające tuż przez Świdnicą, za miejscowością Pszenno. Trwa też budowa nowej drogi ekspresowej na Poznań, równoległej do krajowej piątki i obwodnicy Kłodzka.

A po świętach, już od środy (19.04.) kierowców czekają utrudnienia na A4 w stronę niemieckiej granicy. Pomiędzy Legnicą a Złotoryją na obu jezdniach do końca czerwca będą zamknięte prawe skrajne pasy. Zacznie się tam budowa pasów wjazdowych i zjazdowych na nowy węzeł Legnica Południe. Informacje o aktualnej sytuacji drogowej są dostępne pod numerem telefonu 19 111.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj