StartWiadomości Wiadomości dnia

Drogowcy ograniczają prace na remontowanych drogach

Prace zostaną ograniczone do minimum, ale nie oznacza to oczywiście, że wszystkie utrudnienia na drogach znikną na czas świątecznego weekendu. Kierowcy wybierający się na świąteczny wypoczynek muszą pamiętać o istniejących objazdach, zwężeniach – nawet do jednego pasa ruchu – i ograniczeniach prędkości.

Można się ich spodziewać na krajowej 94 z Wrocławia w stronę Opola. Tam trwa remont estakady w Oławie. Natomiast ci, którzy wybiorą się ze stolicy Dolnego Śląska w stronę Świebodzic i Wałbrzycha muszą mieć na uwadze prace trwające tuż przez Świdnicą, za miejscowością Pszenno. Trwa też budowa nowej drogi ekspresowej na Poznań, równoległej do krajowej piątki i obwodnicy Kłodzka.

A po świętach, już od środy (19.04.) kierowców czekają utrudnienia na A4 w stronę niemieckiej granicy. Pomiędzy Legnicą a Złotoryją na obu jezdniach do końca czerwca będą zamknięte prawe skrajne pasy. Zacznie się tam budowa pasów wjazdowych i zjazdowych na nowy węzeł Legnica Południe. Informacje o aktualnej sytuacji drogowej są dostępne pod numerem telefonu 19 111.

Zostaw komentarz