Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Drugą młodość zyska wkrótce kilka wrocławskich mostów

Facebook

Stare przeprawy, których we Wrocławiu nie brakuje, wymagają pilnej uwagi. Do remontu idzie przede wszystkim most Muchoborski.

Przeprawa z lat 60. ubiegłego wieku wymaga pilnej naprawy, bo jest już zniszczona. W czerwcu zostanie ona zamknięta dla ruchu i robotnicy wymienią tam płytę nośną. Już teraz obok mostu przez Ślęze przerzucona jest kładka z której będą korzystali piesi i rowerzyści. Nie tylko w czasie prac, ale także po ich zakończeniu.

Całkiem nowy będzie za to most Strachociński. Kilka tygodni temu został on wyburzony, a ten, który powstanie w jego miejscu będzie wyższy i szerszy od dotychczasowego. Pojedziemy nim pod koniec tego roku. Na podobną przebudowę, a w zasadzie wybudowanie od nowa, czeka most Żernicki. Ma ona rozpocząć się a w tym, a zakończyć – w 2017 roku.

Remontu doczekają się także zabytkowe mosty Uniwersyteckie. Ale jeszcze nie teraz. W czerwcu będzie gotowa dokumentacja projektowa inwestycji, która da odpowiedź na pytanie: co jest tam dokładnie do zrobienia i ile to będzie kosztowało. Wiadomo, że najprościej byłoby je wyburzyć i wybudować od nowa. Ale to niemożliwe, bo mosty są cennym zabytkiem. Odnowiona przeprawa przez Odrę miałaby być gotowa najpóźniej w 2020 roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lutego 2024